Різниця між технікумом і колледжом

Різниця між технікумом і колледжом

Система освіти в нашій країні поступово змінюється. З'являються навчальні заклади нової спрямованості, а й звичні з радянських часів не втрачають своєї актуальності. Вищі навчальні заклади як і раніше займають лідируючі позиції в рейтингу популярності. Друге місце розділили навчальні заклади, що відносяться до середнього спеціальної освіти: коледжі та технікуми. Не дивлячись на те, що багато принципів у даних освітніх установ схожі, в підготовці фахівців в коледжах і технікумах є істотні відмінності.

Зміст статті

  • Визначення
  • Особливості навчання
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Технікум багато цілком справедливо називають училищем. Технікум відноситься до середньою спеціальною освітнім установам, що дозволяє отримати базову підготовку за певною спеціальністю.

Коледж також відноситься до середньою спеціальною установам освіти, але надає можливість більш поглибленого вивчення певної професії. Назва прийшла з латині, а самі заклади відомі ще з часів середньовічної Європи.

до змісту ↑

Особливості навчання

Вступити до технікуму можна закінчивши як дев'ять, так і одинадцять класів. Навчання в технікумі триває два-три роки (залежить від одержуваної професії). Технікуми можуть бути як державними, так і недержавними. Навчання в цьому закладі освіти не звільняє від служби в армії. Принцип навчання в технікумі чимось нагадує навчання в школі.

Навчання в коледжі триває 3-4 роки. Після закінчення навчального закладу, можна працювати за отриманою спеціальністю (випускникам присвоюється кваліфікація) або продовжувати навчання у вищому навчальному закладі. Навчання в коледжі схожа з навчанням у вищому навчальному закладі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тривалість навчання в коледжі становить 3-4 роки, тоді як в технікумі - 2-3 роки.
  2. Технікум по стилю навчання більше схожий на школу, а коледж переймає розпорядок навчального процесу ВНЗ.
  3. В технікумах навчають азам професії, тобто привласнюють саму нижчу кваліфікацію, а закінчуючи коледж, можна отримати повноцінну професію.