Різниця між густерой і підлящика

Різниця між густерой і підлящика

Густера і подлещик мають схожий зовнішній вигляд, який може ввести в оману рибалки, неодмінно бажає знати, хто попався до нього на гачок.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Густера - це єдиний вид єдиного роду густера або Blicca, який належить до сімейства Карпових.

Густера

Підлящик - це молодняк, статевонезрілі особи ляща, єдиного виду і роду лящів сімейства Карпових.

Лящ до змісту ↑

Порівняння

Густера - це прісноводна риба, яка водиться в річках Східної і Центральної Європи в зоні поширення помірного і субарктичного кліматичного поясу.

Підлящик - це недоук ляща. Поширений в тих же річках і природних зонах, що і густера.

Тіло густери високе і відноситься до довжини риби, як 1: 3. Голова при цьому непропорційно маленька. Колір луски густери рівномірно сріблястий. Хвостовий, анальний і спинний плавники - темно-сірі, грудні і черевні - червонуваті. На відміну від рота подлещика, рот густери не витягується в трубочку, а в її горлі знаходиться 14 дворядно зубів.

Доросла одиночна густера здатна вирости в довжину до 35 см і набрати вагу близько 1300 грамів, але тварина досягає статевої зрілості, набравши всього 300 грамів ваги. Густери живуть і полюють зграйками, етологією нагадуючи молодих лящів.

Параметри тіла подлещика збігаються з співвідношенням висоти, довжини і розміру голови густери, але дорослий лящ здатний вирости до 80 см і набрати вагу в 6 кг.Тому навіть його молодняк перевищує обсяги дорослої густери. Середній подлещик важить 500-700 грамів, перевішуючи доросле густеру практично вдвічі.

Колір луски подлещика сріблястий, але, дорослішаючи і жірнея, риба набуває особливого золотистий відтінок.

Ще одним ключовим відмінністю подлещика від густери є рот, витягується в трубочку, в якому жертву очікує 10 однорядних глоткових зубів.

Зграї густери і подлещиков живуть на відносному мілководді, прочісуючи дно в пошуках комарів, личинок, равликів, трубочника, поїдаючи планктон і водорості.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Густера - це статевозрілі тварини, а подлещики - підлітки ляща.
  2. Лінійні параметри і маса густери вдвічі поступаються розмірами подлещиков.
  3. Рот подлещика витягується в трубочку, а у густери - немає.
  4. Тварини мають різний окрас плавників.
  5. У густери і подлещика різну кількість штук і рядів глоткових зубів.