Різниця між талантом і геніальністю

Різниця між талантом і геніальністю

В останні роки прийнято легко кидатися словами "талант" або "геній", оцінюючи чиюсь діяльність. Але ж талант і тим більше геніальність - це дар згори, який дається людині вкрай рідко. Причому честі бути знайомим з генієм удостоюються лише одиниці. У чому ж відмінність таланту від геніальності? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Талант - очевидна здатність людини до чого-небудь, яку можуть відточити час і досвід.

Геніальність - найбільший прояв творчого потенціалу особистості щодо інших людей, найвищий ступінь обдарованості в чому-небудь.

до змісту ↑

Порівняння

На відміну від талановитої людини геній, як правило, створює щось унікальне, то, чого до нього не було в цьому світі. Геній весь час робить відкриття, дозволяючи суспільству зробити якісний перехід на наступний щабель розвитку. Інтелект і працездатність геніїв воістину вражаючі. Тому геній затьмарює собою талановитих особистостей поруч. Наприклад, за часів А. С. Пушкіна було безліч хороших поетів і письменників, але про них ми знаємо вкрай мало або не знаємо взагалі, так як на тлі автора "Євгенія Онєгіна" і багатьох інших геніальних творів вони просто загубилися. Особистості генія притаманний космічний масштаб.Зазвичай геній творить помітно продуктивніше і швидше своїх сучасників і ровесників, набагато пізніше досягають визнання в тій же сфері діяльності. Причому така продуктивність в роботі для геніїв є вродженою якістю. Геній - виняткова по обдарованості особистість. Кажуть, що генії народжуються тоді, коли Всесвіт готова їх прийняти.

Талановита людина теж здатний творити, але він може лише розвивати те, що було відкрито генієм, деталізуючи і конкретизуючи його винаходу. Ще одна особливість таланту - він здатний підготувати грунт, бути передвісником діяльності генія, намітивши шлях, яким потім впевнено пройде геніальна особистість. Талант до чого-небудь є практично у кожної людини, що живе на Землі, потрібно просто його знайти і розвинути. Талант можна відточити невпинним копіткою працею.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Геніальний людина обдарована від природи більше, ніж талановитий. Геніальність - це гіпертрофований талант.
  2. Слідство геніальності - створення нових, унікальних, небувалих, не бачених світом творінь, здатних змінити хід історії, вплинути на душі і події. Творіння геніїв живуть у віках. Талант не створює нічого революційного.
  3. Геніальності властива нестандартність мислення, особливий розумовий процес, недоступний нікому, навіть видатному таланту.
  4. Геніальність виходить за межі буденності, вона незбагненна. Талант "ближче до землі", його можна розвинути, відточити.
  5. Талант зазвичай розвивається в сприятливому соціальному оточенні, геніальність нерідко формується в напружених життєвих обставинах.
  6. Геніальність людини часто визнається вже після його смерті.