Різниця між планшетом і ноутбуком

Різниця між планшетом і ноутбуком

Багато людей, які мають ноутбук, не розуміють, чим викликаний ажіотаж навколо планшетів . На їхню думку, планшет - це урізана версія ноутбука, що не дозволяє користувачеві виконувати деякі завдання якісно і швидко. Погодьтеся, якби вони мали рацію на 100%, продажі планшетів в нашій країні не росли б такими темпами! Значить, між планшетним комп'ютером і ноутбуком існують відмінності, не завжди зрозумілі з першого погляду.

Зміст статті

  • Визначення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Отже, планшетний комп'ютер - це різновид персонального переносного комп'ютерного пристрою. За деякими класифікаціями, планшетний комп'ютер - це вид ноутбука. При цьому у нього обов'язково сенсорний екран (ємнісний або резистивний), тобто для управління пристроєм не обов'язково мати миша, і тут немає тачпада, як у ноутбука.

Ноутбук - це компактний персональний ПК, незважаючи на свій відносно неважкий вага, в ньому є майже все, що і в стаціонарному комп'ютері, наприклад, достатній обсяг внутрішньої пам'яті і дисковод. Як ноутбук, так і планшет не мають великої кількості периферійних пристроїв, але у ноутбука їх все ж більше: наприклад, фізична клавіатура, якої немає у планшета. Однак до планшета також можна приєднати клавіатуру, але зазвичай вона не входить в стандартну комплектацію.На даний момент середній планшетний комп'ютер має меншу програмної потужністю, ніж середній ноутбук (частота процесора, об'єм вбудованої пам'яті, оперативна пам'ять), проте саме тому ноутбуки товщі і мають більшу вагу, ніж планшетний комп'ютери. Але це дозволяє планшетів справлятися з основними завданнями, які стоять перед користувачем. При цьому зазвичай планшетні комп'ютери споживають менше енергії, ніж ноутбуки, хоча в кожному конкретному випадку це може бути не зовсім справедливо. Також в цілому ноутбуки коштують дорожче, ніж планшетні комп'ютери. Наприклад, в нашій країні найдешевший планшетний комп'ютер можна купити за 5 тисяч рублів, ноутбук за цю ціну купити неможливо.

Також складність розрізнення ноутбука і планшетного комп'ютера полягає в тому, що компанії випускають різні моделі-трансформери, що є чимось середнім між планшетом і ноутбуком: наприклад, монітор (вона ж і робоча поверхня такого пристрою) може обертатися навколо своєї осі і лягати на клавіатуру, таким чином, перетворюючи ноутбук в планшетний комп'ютер). До речі, ноутбуки і планшетні комп'ютери об'єднують терміном лептоп.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Планшетний комп'ютер - більш компактна різновид ноутбука
  2. Середній планшетний комп'ютер менш потужний, ніж ноутбук, і має менше периферійних пристроїв
  3. В якості компенсації попереднього пункту, де порівняння не на користь планшетного комп'ютера, відзначимо, що останні стоять дешевше ноутбуків, споживають менше енергії і легше по вазі.