Різниця між договором поставки та договором купівлі-продажу

Різниця між договором поставки та договором купівлі-продажу

При укладанні комерційних угод важливо вибрати правильну форму договору. Це дозволить точно відобразити суть укладання відповідної угоди, прописати певні права та обов'язки сторін. У торгівлі різні види договорів часто підміняються одне одним, і це може використовуватися в чужих протиправних цілях. Розуміти різницю між даними типами угод також дуже важливо для фахівців в області права.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Договір поставки - це двостороння угода, відповідно до якого продавець передає покупцеві майно для використання в підприємницьких цілях. Постачальником товару може виступати тільки особа, яка здійснює господарсько-економічну діяльність. Договір є оплатним, в ньому також вказується термін передачі об'єкта угоди.

Договір купівлі-продажу - це письмова угода між двома особами (фізичними або юридичними) про передачу майна за певною ціною для цілей, не пов'язаних з підприємницькими. Продавцем може бути як суб'єкт господарської діяльності (роздрібна торгівля і т.д.), так і фізична особа, покупцем - юридична або фізична особа. Істотною умовою даної угоди вважається ціна товару. При цьому правовідносини між суб'єктами договору врегульовані широким переліком нормативно-правових актів.

до змісту ↑

Порівняння

Договір купівлі-продажу є реальним і передбачає перехід права власності на майно в момент оплати. Ціна є фіксованою для всіх покупців, тільки якщо стосовно конкретної угоді не використовуються особливі умови. Договір поставки - це зобов'язання про надання майна в зазначений термін, який не збігається з моментом укладення угоди. За договором поставки не можуть передаватися права на майно, валюта, цінні папери, об'єкти нерухомості.

Існує кілька основних відмінностей цих договорів. По-перше, це стосується особливого суб'єкта. Постачальником і покупцем за договором поставки можуть бути тільки особи, які ведуть підприємницьку діяльність. По-друге, важливою є мета використання товару. За договором поставки він передається для господарсько-економічної діяльності. Оплата може бути виконана як при отриманні товару, так і, відповідно до угоди, у міру його реалізації.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Суб'єкти. В якості продавця при договорі поставки може виступати тільки особа, яка здійснює підприємницьку діяльність.
  2. Оплата. Договір купівлі-продажу передбачає передачу грошових коштів у момент укладення. За договором поставки оплата може здійснюватися в міру реалізації товару.
  3. Мета використання. Угода про купівлю-продаж тих чи інших об'єктів передбачає їх використання в цілях, не пов'язаних з підприємницькими.Договір поставки, навпаки, зобов'язує покупця купувати товари в будь-яких цілях, за винятком сімейного, особистого, домашнього використання.
  4. Термін передачі товарів. Час укладення договору поставки та його реальне виконання ніколи не збігаються.