Різниця між стилем і темою

Різниця між стилем і темою

Робота в текстовому редакторі Word, напевно, знайома більшості користувачів персональних комп'ютерів. Це дуже зручна, багатофункціональна програма для набору та оформлення тексту. З одного боку, безліч функцій і настроек- сильна сторона редактора, яка дуже допомагає в роботі. З іншого боку, велика кількість можливостей не тільки лякає, але іноді вводить в оману не дуже досвідчених користувачів. Вони часто плутають схожі за своєю дією функції програми, які в кінцевому підсумку дають трохи різні результати.

Зміст статті

  • Тема
  • Стиль
  • Порівняння
  • Висновок

Наприклад, багато "оформлювачі-складачі" текстів не зовсім ясно розуміють, чим відрізняється стиль від теми. Вони впевнені, що це, в общем-то, одне і те ж. Якщо і є якісь відмінності, то в дрібних, несуттєвих деталях. Однак це не зовсім так. Тут ми маємо справу з двома різними концепціями підходу до оформлення документа. Дамо короткі визначення даних понять.

Тема

Тема - це комплекс готових дизайнерських рішень, відразу ж надає документу (або пакету документів) остаточний вигляд. У Microsoft Office темам відведена ціла панель меню.

натисніть на картинку для збільшення

Завдяки темам вам не потрібно замислюватися над форматуванням окремих деталей тексту - все вже зроблено до вас. Користувачеві залишається лише вибрати відповідний йому варіант і застосувати його до свого творіння.

натисніть на картинку для збільшення

Однак якщо є бажання, можна створити і власну тему. Після її налаштування тему слід зберегти (вона з'явиться в стандартному наборі) і потім використовувати, коли вам потрібно.

натисніть на картинку для збільшення

Головне достоїнство тим - це швидкість їх впливу на весь документ. Також не варто забувати про те, що теми розроблялися професійними дизайнерами, і зовнішній вигляд вашої роботи завжди буде гідно виглядати.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Стиль

Стилем в Word називають певний набір елементів, пов'язаних з форматуванням тексту. Як і у випадку з темами, в програмі є кілька вже готових стилів, так би мовити за замовчуванням.

натисніть на картинку для збільшення

Проте загальновідомо, що багато користувачів люблять все робити по-своєму. Спеціально для них існує можливість налаштувати все своїми руками, мало не побуквенно. На скріншоті показані всі головні пункти меню робочого вікна для налаштувань стилів.

натисніть на картинку для збільшення

Для форматування найбільш часто використовуються "Шрифт" і "Абзац". За допомогою вікна "Створення стилю" ви можете налаштувати практично все на обраному тексті: кегль, шрифт, колір, виділення і ще безліч параметрів. І в цьому полягає основна відмінність стилю від теми.

Зроблені настройки можна зберегти і потім використовувати новий (свій) стиль скільки завгодно раз - для цього досить виділити потрібний шматок тексту і клацнути по назві створеного стилю.

до змісту ↑

Порівняння

Тепер давайте розкладемо по поличках все те, про що дізналися вище. Упор, природно, зробимо на відмінності між двома цими функціями програми.

Тема Стиль
Единбурзі, що застосовується до всього документу або пакету документів Робота "на молекулярному рівні". Застосування форматування до окремих абзаців, пропозицій і навіть словами
Теми створюються професіоналами, і це гарантує користувачеві якість зовнішнього вигляду Стиль ви створюєте самі (крім вбудованого набору) і це не гарантує якості (звичайно, якщо ви самі не є чудовим дизайнером)
Теми гарні в ситуаціях, коли потрібно швидко надати прийнятний вид документу або комплекту документів Оформлення за допомогою стилів або створення власних стильових наборів вимагає кропіткої і вдумливої ​​роботи, інакше можна пр Євратом сторінку в щось непривабливе
до змісту ↑

Висновок

Отже, ми розібралися, в чому різниця між стилем і темою. Однак слід підкреслити, що обидві ці функції в Microsoft Office служать одній меті - якісному і швидкому оформленню тексту. Теми прекрасно підходять для любителів професійних рішень. Особливо вони хороші, якщо потрібно в терміновому порядку оформити в єдиному дизайні цілий пакет документів, що стосується, наприклад, до однієї фірми. Стилі дають великі можливості для власної творчості і втілення користувальницьких уявлень про дизайн сторінки. Оптимальний варіант - гнучке застосування обох способів. Вирішувати, звичайно, вам.