Різниця між студією і квартирою

Різниця між студією і квартирою

Кожна людина прагне до комфортного і зручного життя, і матеріальна складова в цьому процесі часом грає дуже важливу роль. На пропозиції сучасних забудовників все частіше з'являється така форма нерухомості, як "студія". Чим вона відрізняється від звичайної квартири і чи є сенс проживати саме в такому приміщенні?

Студія - це тип квартири, де немає строгого поділу простору на житлову і нежитлову площу. Вичленяється, як правило, тільки санвузол, хоча в деяких екстремальних проектах душова кабіна виноситься за його межі. Студією також називають частину квартири, де кухня об'єднана з вітальнею. Даний дизайнерський хід може бути або обумовлений проектом забудовника, або створюватися в результаті перепланування приміщення.

Квартира - це приміщення, призначене для постійного проживання людей, з відокремленими кімнатами і поділом площі на житлову і нежитлову. Даний тип нерухомості може перебувати як в загальній, так і одноосібної власності. Квартири відрізняються один від одного географічним розташуванням, висотою стель, площею, а також іншими нюансами.

Отже, квартири - це широке поняття, до складу якого входить і особливий тип - студія. Однак від загальновживаного терміна він відрізняється декількома важливими особливостями. Найважливіша з них - планування: в студії - мінімальна кількість стін.У квартирі всі кімнати відокремлені один від одного, а в студії огороджується тільки санвузол. Допускається також виокремлення спальні, але лише при великій площі приміщення. Кухня і вітальня в такому типі нерухомості повинні бути об'єднані обов'язково.

Як правило, площа студій значно менше, ніж звичайних квартир. Це пов'язано з тим, що вони призначені для проживання 1-2 чоловік, активної творчої діяльності, усамітнення. У квартирі ж може з комфортом розміститися безліч людей, і особистий простір кожної людини "закріплюється" в одній з кімнат. Місця загального користування (кухня, санвузол, коридор) служать на благо всіх мешканців, на відміну від студії. Якщо є можливість обладнати окремий вхід, туалет і ванну, приміщення можна розділити.

Студія. Простір використано по максимуму

Студії створюються тільки в будинках з вільним плануванням (монолітно-каркасні), а звичайні квартири - ще й в панельних будівлях. Теоретично, звичайну квартиру, якщо дозволяє проект, можна перетворити в студію, прибравши зайві стіни. Зрозуміло, це дорого, та й клопітно, але здійсненне. Те ж саме можна зробити і зі студією, звівши перегородки.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Планування. У звичайній квартирі стіни відокремлюють всі кімнати один від одного: спальню від кухні, кабінет від дитячої кімнати. У студії обгороджений тільки санвузол, інший простір - відкрито.
  2. Подільність. Квартира, що складається з двох кімнат і більше, може перебувати у спільній частковій власності. В цьому випадку вона визнається "комунальної", порядок користування досягається або шляхом угоди, або за рішенням суду. Студія - це одне велике приміщення, і розділити його на частки, а вже тим більше визначити порядок користування - неможливо.
  3. Перепланування. Перенесення стін у звичайній квартирі, навіть в панельному будинку, допускається (на підставі дозвільного або повідомного порядку). Перепланування в студії, тобто зведення перегородок, фактично перетворює даний тип нерухомості в звичайну квартиру.
  4. Цільова спрямованість. Студія призначена для проживання 1-2 чоловік, квартира - безлічі людей (до декількох десятків чоловік).
  5. Тип будови. Студії в основному створюються в монолітно-каркасних будинках, де обов'язково лише наявність несучих колон. Звичайні квартири можуть створюватися і в панельних спорудах, де стіни є несучими.