Різниця між косоуром і тятивою

Різниця між косоуром і тятивою

Косоур і тятива - це основні деталі конструкції багатьох сходів. Їх функція однакова: підтримувати щаблі й інші елементи споруди. Чим відрізняється косоур від тятиви? Інформація про це викладено нижче.

Зміст статті

  • Як виглядають деталі
  • Порівняння
  • Таблиця

Як виглядають деталі

Частини сходів, про які йде мова, є за своєю суттю похилими балками. На наведеному зображенні ці опорні елементи межують з краями ступенів:

до змісту ↑

Порівняння

Як можна помітити, одна деталь має у верхній частині зубчасті обриси, а у другій - рівний контур з обох сторін. Але крім візуальних, є й інші ознаки, складові відміну косоура від тятиви. І перший, найбільш важливий момент - спосіб кріплення ступенів. У випадку з косоуром їх укладають на горизонталі зубців, залишаючи видимими торці. У тятиві ж зсередини проробляють пази, куди і поміщають кінці численних поперечних планок. Іноді ступені утримуються не в прорізах, а на прибитих до балки брусках.

Косоуров в сходах може бути різна кількість. Найчастіше їх два. Але в деяких конструкціях передбачено тільки один такий елемент. Крім того, зустрічаються споруди з центральним косоуром і двома бічними. Як правило, це сходи з пристойною шириною маршу. Тятива, в свою чергу, використовується тільки в подвійному екземплярі.Балки при цьому розташовуються виключно з боків.

Наступний пункт стосується установки на сходи обгороджують елементів. Тут варто зауважити, що косоур не може бути безпосередньо опорою для балясин. Їх низ при такому пристрої є на самих ступенях. Тим часом на тятиву можуть встановлюватися огороджувальні деталі, але тоді вона повинна мати значні параметри товщини. В іншому випадку на балку названої різновиди кріплять накладну планку потрібної ширини, а до неї приєднують стовпчики, залишаючи між ними бажаний проміжок.

Треба сказати, сходи з несучими елементами того й іншого виду займають неоднакову площу простору. У чому різниця між косоуром і тятивою в цьому відношенні? Вона полягає в тому, що варіант спорудження з косоуром при одній довжині ступенів буде більш компактним. Такі сходи виглядає дещо простіше, але її установка в невеликих приміщеннях є більш доцільною. Тятиви ж займають деяке місце з боків. Сходи з ними виглядає багатше і елегантніше. Подібна конструкція краще підійде для великого простору.

до змісту ↑

Таблиця

Косоур Тетива
Зубчаста форма Рівні контури
Розташовується під ступенями Захоплює ступені з боків
Не завжди в подвійній кількості < Такі балки використовуються тільки в парі Балясини на ступенях
Ограждающие деталі спираються на тятиву або прибиту до неї планку Сходи з балками цього типу більш компактно
Все спорудження займає більше місця Конструкція з косоуром виглядає простіше
Надає сходах більш ефектний вигляд