Відмінність каменю від скла

Відмінність каменю від скла

Камінь і скло - основоположні будівельні елементи на сьогоднішній день. Адже в наш час будівлі більше не нагадують неприступні фортеці, а схожі скоріше на полегшені конструкції, що впираються в небеса - такий ефект досягається завдяки використанню різних вітражів, сучасних склопакетів і взагалі великої площі скління. Бо камінь використовується для благородної обробки будівель. Безсумнівно, разом скло і камінь також чудово виглядають, їх поєднання є класикою. Але іноді потрібно розрізнити камінь від скла, що може викликати утруднення по ряду причин, особливо якщо мова йде про коштовності.

Камінь - це витвір природи, будь-яка порода може називатися каменем, будь корисна копалина. Тобто це загальна назва, яке ми можемо дати навіть частинкам піску. Звідси і непорозуміння, яке може виникнути, адже скло - це створюваний штучно людиною і утворюється при деяких умовах в природі матеріал. Зазвичай, згадуючи скло, ми має на увазі силікатне скло, яке виготовляється якраз з піску. Саме тому воно так схоже на дорогоцінні камені. Звичайно, схожість намагаються довести до досконалості недобросовісні ювеліри, які за ціною рідко зустрічаються і складно оброблюваних смарагдів, алмазів і хризолітів намагаються продати нам з вами звичайне скло, що несправедливо, адже камінь і скло відрізняються і фізичними властивостями, і хімічним складом.

Зазвичай скло, що імітує камінь, легко дряпається навіть шматочком такого ж звичайного скла. Існує і спеціальний прилад, рефрактометр, який за допомогою спрямованого світла і заломлення, що відбувається в гранях каменю, визначає, фальшивка чи перед нами. Багато каміння, такі, як аметист, мають нерівну природну забарвлення, яка варіюється від більш світлої до темної і навпаки. Якщо такий камінь ідеального рівномірного відтінку, можна запідозрити підробку. Занадто яскравий, неприродний колір каменю також повинен насторожити. Якщо ви не впевнені в автентичності каменю, незважаючи на відмінності, можна звернутися до фахівця-геммологи для проведення аналізу та експертизи.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Камінь - природного походження, з більш реальним і благородним кольором, часто неоднорідний. Скло - штучно синтезовано, відрізняється яскравістю і однорідністю;
  2. Скло куди легше подряпати, ніж камінь;
  3. Вироби зі вставками зі скла повинні коштувати набагато дешевше, ніж вироби з справжнім напівдорогоцінним або дорогоцінним каменем;
  4. Камінь від скла може відрізнити фізико-хімічний, а також спектральний аналіз, або дипломований фахівець-гемолог.