Різниця між стерляддю і осетром

Різниця між стерляддю і осетром

На Русі жоден царський бенкет не обходився без рибних страв. Особливим частуванням вважалися холодець і вуха з стерлядь і великий осетер, запечений з овочами. У наші дні ці смачні страви теж є справжньою окрасою столу. І хоча осетер і стерлядь відносяться до одного сімейства осетрових, вони мають ряд відмінностей, як зовнішніх, так і смакових.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Стерлядь - вид риби сімейства Осетрових.

Стерлядь

Осетер - рід риб сімейства Осетрових. Включає в себе 19 видів риб (в тому числі і стерлядь).

Осетер до змісту ↑

Порівняння

Осетрові - це найчастіше досить великі риби, що відрізняються великою вагою (більше 100 кг) і розмірами (до 6 м). Стерлядь - найдрібніша риба з цього сімейства. Її довжина рідко перевищує позначку в 125 см, в середньому вона становить 60 см. Вага стерляді - до 16 кг. Але це не означає, що всі дорослі особини стільки важать, середній показник - 5-6 кг, часто трапляються дорослі риби вагою до 3 кг.

У стерляді, на відміну від осетра, вужча голова, а також довгий і гострий ніс. Бувалі рибалки кажуть, що, в порівнянні з стерлядь, у осетра вид "більш досвідчений". Також у цій маленькій риби сімейства осетрових є довгі торочкуваті вусики.

Стерлядь можна дізнатися по великій кількості бічних жучок (кістяних щитків). У неї їх буває до 70 штук (в той час як у осетра рідко налічується 58). З щитків, розташованих на спині стерляді, виходять гострі шипи.

Осетер перед нерестом "нагулюється" в море, стерлядь - осіла риба.

М'ясо осетра не така жирна (до 15% жиру) і більш сухувате, ніж у стерляді, жирність якої - до 30%. Стерлядь володіє більш делікатним і ніжним смаком.

Осетер чудесним чином "вписується" практично в усі існуючі рибні страви. Краще блюдо з стерляді - вуха і холодець, хоча її також можна використовувати для приготування багатьох інших страв.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Осетри - це рід риб, які відносяться до сімейства осетрових. Стерлядь - вид риб цього сімейства.
  2. Стерлядь відрізняється від інших осетрів найменшими розмірами.
  3. У стерляді невелика, вузька голова.
  4. Ніс у стерляді довше і вже, ніж у інших осетрових. Вусики у неї бахромчасті і досить довгі.
  5. У стерляді більше бічних жучок (до 70 штук) і є гострі шипи на спині.
  6. Стерлядь - осіла риба.
  7. М'ясо стерляді жирніше і ніжніше, ніж у інших осетрових.