Різниця між патисони та кабачком

Різниця між патисони та кабачком

Багато починаючі городники дуже прискіпливо підходять до вибору овочів, які варто висадити на своїй ділянці. Картопля, морква, цибуля, помідори, огірки незмінно входять в список обов'язкових найменувань. А ось баклажани, болгарський перець, гарбуз і кабачки зустрінеш далеко не на кожних земельних угіддях. Так само як і патисон, про існування якого одні наші співвітчизники просто не знають, тоді як інші банально забувають. Нерідко цей дивовижний овоч плутають з кабачком. І дарма, адже він має низку неповторних особливостей. Розповімо докладніше, чим відрізняється патиссон від кабачка.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Патисон - трав'яниста однорічна рослина, представник сімейства гарбузових. Плоди мають тарілчасту або колокольчатую форму. Колір може бути як білим або зеленим, так і яскраво-жовтим. Зустрічаються також плоди, покриті смужками або плямами. За смаковими якостями патиссон нагадує спаржу і артишоки. Рослина культивується по всьому світу, в дикому вигляді не зустрічається. Даний представник сімейства гарбузових був виведений в Південній Америці. Звідти патиссон потрапив в країни Європи, а потім поширився повсюдно. Однак, за деякими джерелами, він вирощувався ще за часів Стародавнього Єгипту. Російська назва овоча запозичене з французької мови, в якому слово pâté означає пиріг.І дійсно, приплюснуті плоди патисони за формою чимось нагадують це кулінарний виріб.

Патисон

Кабачок - трав'яниста однорічна рослина з сімейства гарбузових. Утворює плоди довгастої форми жовтого, зеленого і білого кольорів з ніжною м'якоттю. Імовірно вперше кабачок стали вирощувати в Північній Мексиці за 3000 років до н. е. Тоді в їжу вживалися лише його насіння. В Європі ж овоч з'явився тільки в XVI столітті. Спочатку його можна було зустріти виключно в ботанічних садах. Смак кабачків був оцінений в XVIII столітті, коли італійці зважилися спробувати недостиглі плоди. В даний час овоч не тільки росте в багатьох країнах світу, але і користується широкою популярністю в кулінарії.

Кабачок до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність овочів полягає в їх зовнішньому вигляді. Плоди патисони мають приплющену тарілчасту або колокольчатую форму, по краях "прикрашені" симпатичними зубчиками. Зазвичай їх діаметр становить 8-12 см. Переросли плоди не вживають в їжу, їх м'якоть дерев'яніє і стає неїстівної. Зривати овоч з метою консервації можна вже на 3-5 добу, тоді як для приготування страв оптимально підходять 7-10-денні патисони. Що ж стосується кабачка, то його плоди мають довгасту форму. У порівнянні з патиссонами вони значно більшими. Найбільш корисними вважаються злегка недостиглі овочі, розміром 15-25 см. Втім, більші переспілі кабачки (довжина яких може досягати півметра) також вживають в їжу. Термін їх зберігання становить кілька місяців. З перестиглих плодів виходить чудова ікра.

Ще одна відмінність патисони від кабачка полягає в тому, що другий овоч має більш пористу, ніжну і соковиту м'якоть.Недоспелий плоди з ще не сформованими кісточками можна вживати в сирому вигляді, додаючи їх в різні салати. Тоді як м'якоть патисонів є більш щільною і сухою, в зв'язку з чим вимагає попередньої термічної обробки. І кабачок, і патисон готують найрізноманітнішими способами. Їх варять, смажать, тушкують, запікають, фарширують, роблять з овочів ікру і т. Д. Однак, на відміну від кабачка, патисон отримав особливу популярність в маринованому вигляді. Консервований овоч на смак нагадує білі гриби.

Ми привели розгорнуту відповідь на питання, в чому різниця між патисони та кабачком. Резюмуємо викладену інформацію.

Патисон Кабачок
Плоди мають приплющену тарілчасту або колокольчатую форму із зубчиками по краях Довгаста форма плодів
Невеликий діаметр (8-12 см) Довжина овоча може доходити до півметра Чи не придатні до вживання в перестиглих вигляді
Перестиглі плоди не втрачають своїх поживних властивостей, термін їх зберігання досягає декількох місяців м'якоть досить щільна і суха
Пориста, ніжна і соковита м'якоть Вимагає термічної обробки Може вживатися в сирому вигляді
Широко використовується в консервуванні Бо її затребуваний в повсякденному меню