Різниця між павуками і комахами

Різниця між павуками і комахами

Дрібні многоногие істоти, в достатку населяють нашу Землю, у звичайної людини викликають захват і здивування , якщо зустрінуті в умовах дикої природи, або огиду і почуття огиди, якщо знайдені у себе вдома. Деякі народи, які населяють Азію і Африку, відчувають до комах і павуків яскраво виражений кулінарний інтерес, пояснюючи його підвищеним вмістом білка в тілі цих тварин і винятковими смаковими якостями смаженої сарани, коників і павуків-птахоїдів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Павуки - це тварини, що належать до загону Павуків класу Павукоподібних типу Членистоногих.

Комахи - це тварини, що відносяться до класу Комах типу Членистоногих.

до змісту ↑

Порівняння

На сьогоднішній день на Землі налічують близько 42 тисяч видів павуків. Поширені вони повсюдно. Крім павука-скакуна, всі інші тварини даного загону харчуються іншими тваринами - комахами, іншими павуками або дрібними тваринами.

Комахи поширені повсюдно. На сьогоднішній день їх вже відкрито, описано і досліджено більше мільйона видів.

Тіло павука складається з двох відділів - головогрудей і черевця. Обидві частини з'єднані тонким, коротким стеблом. На головогруди знаходиться борозенка, що розділяє головний і грудну частини. Саме з головогруди павука "виростають" хеліцери - дво- або тричленні ротові придатки павука з протоками отруйних залоз - і вся "чудова вісімка" семічленную ніг.У головогруди знаходяться нервові вузли, що утворюють ЦНС, мозок і органи чуття, представлені простими очима. Сенсорні волоски, що вловлюють запахи і звукові хвилі, розташовуються на члениках ніг.

Тіло комах складається з трьох відділів - голови, грудей і черевця. На голові у них розташовані складно-фасеточні або прості очі, вусики і ротовий апарат - сисний, гризучий, лижущий або колючий. Шість членистих ніг комах кріпляться до грудного відділу тіла. У деяких підкласів комах від грудей "виростає" ще й пара крил.

В черевці павука знаходяться серце, ганяли гемолімфу, "книжкові легкі", травна залоза, мальпігієві залози, статеві залози і прядильний апарат. Завдяки знаходяться в ньому залозам павук виробляє павутину. Половиною її хімічного складу є білок фібрин.

В черевці комахи перебувають мальпігієві судини, статеві органи з різноманітним набором копулятивних апаратів, у деяких загонів іноді виконують роль жала.

Зовнішня будова комахи на прикладі бджоли

Свою їжу павуки відловлюють за допомогою павутини і впорскують у неї отрута (травний сік). Прочекавши кілька годин, поки отрута розчинить внутрішній вміст жертви, павук висмоктує цей живильний розчин з допомогою ротового отвори смоктального типу, розташованого на вершині горбка між хелицер.

Комахи всеїдні, вони їдять рослини, тварин, пожирають трупи, їм властивий канібалізм.

Самки павуків в більшості випадків більше за розміром і більш квітчасті, ніж самці. Частенько після спарювання паучихи зжирають своїх самців. У забарвленні всіх видів павуків використовується всього два колірних пігменту - Білин і гуанін.

У комах відзначений статевий диморфізм і статевої поліморфізм - два види самок у бджіл, три види самців у жуків-оленів. Для життєвого циклу комах характерний метаморфизм, в якому тварина проходить стадії личинки, лялечки та імаго. Комахи можуть стрибати, літати, плавати, жити під водою, світитися в темряві. Вони здатні спілкуватися за допомогою звуків і мають здатність до відмінною орієнтації в просторі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кількість видів комах перевищує кількість видів павуків.
  2. У павуків 8 ніг, у комах - 6.
  3. Тіло павуків складається з двох відділів, у комах - з трьох.
  4. Тільки павуки здатні виробляти павутину.
  5. Павуки виробляють отруту, який призначений для зовнішнього травлення.
  6. Життєвий цикл комах проходить з перетвореннями - метаморфізмом, у павуків таке явище відсутня.
  7. Нервова система, поведінка і комунікація комах організовані набагато складніше, ніж у павуків.