Різниця між спеціальністю і кваліфікацією

Різниця між спеціальністю і кваліфікацією

Недарма кажуть, що праця облагороджує людину, особливо якщо робота приносить задоволення і достаток. Матеріальна сторона професії визначається такими поняттями, як спеціальність і кваліфікація. Чим вони відрізняються один від одного і як визначити різницю? Спробуємо розібратися в цьому питанні, використовуючи достовірну інформацію.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Спеціальність - комплекс знань, отриманих в результаті цілеспрямованої підготовки та підтверджений відповідним документом. Навички та вміння необхідні для того, щоб успішно справлятися з колом обов'язків, виконуваних ним.

Кваліфікація - рівень підготовки, присвоєний за результатами оцінювання незалежною комісією навичок фахівця і підтверджений документально. Шкала майстерності представлена ​​рівнями (розрядами), рух по яких відбувається у вертикальному напрямку.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, спеціальність - це набір знань, умінь і навичок, а кваліфікація - рівень майстерності. Обсяг понять істотно різниться. Спеціальність - термін гранично широкий, куди входить і кваліфікація. У людини може бути кілька професій, і в кожній з них - свій рівень майстерності.

Процес їх присвоєння дещо відрізняється. Так, для отримання спеціальності необхідно пройти навчання, а потім - здати іспит на практиці. Після того, як починається професійна діяльність, можна говорити про наявність кваліфікації. Спочатку це найнижчий рівень (розряд), а потім, у міру поліпшення навичок, він починає рости.

Підводячи підсумок, відзначимо: спеціальність - це професія, а кваліфікація - рівень майстерності. Як довести, що здобувач дійсно здатний впоратися з поставленими завданнями? Підтвердити спеціальність можна дипломом, кваліфікацію - тільки практикою.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обсяг понять. Спеціальність - поняття більш широке, в яке входить і рівень кваліфікації.
  2. Отримання. Спеціальність присвоюється особі після того, як воно успішно пройшло навчання і витримало випробування. Кваліфікація присвоюється при отриманні професії.
  3. Динаміка. Спеціальність, отримана після навчання, залишається назавжди. Рівень кваліфікації може змінюватися: як в кращу, так і в гірший бік.