Різниця між фахівцем і менеджером

Різниця між фахівцем і менеджером

Глобалізація і інтеграція культур привела до запозичення не тільки слів, але і цілих категорій. Звичний слуху вузький фахівець був замінений універсальним менеджером, про який складають легенди і анекдоти. Спробуємо розібратися, наскільки істотна різниця між даними професіями і в чому саме вона виражається.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Спеціаліст - особа, що пройшла особливу підготовку і володіє знаннями в певній сфері діяльності (юриспруденція, медицина, управління, програмування). Рівень компетенцій підтверджується спеціальним документом, а також досвідом роботи і рекомендаційними листами. Для працевлаштування фахівця в більшості випадків потрібен диплом державного зразка.

Менеджер - представник адміністративного персоналу, який здійснює управлінські функції нижчого, середньої або вищої ланки. У Росії менеджерами також називають співробітників компаній, що взаємодіють безпосередньо з роботодавцем (продаж товарів, прибирання і т. Д.). Однак таке "горде" назва всього лише підвищує статус неблагозвучних професій, але не має особливого ставлення до дійсності.

до змісту ↑

Порівняння

Найважливіша відмінність між зазначеними категоріями полягає в обсязі поняття.Спеціаліст - гранично широке найменування працівника, який володіє спеціальною підготовкою. До їх числа можна віднести і менеджерів, так як тим потрібно середньо-спеціальну та вищу освіту для успішної роботи. Менеджер завойовує свій статус тоді, коли його наймають. Фахівцем можна вважати будь-якого студента, успішно витримав державний іспит і захистив диплом.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обсяг поняття. Спеціаліст - більш широка категорія, яка включає в себе і менеджера.
  2. Отримання статусу. Фахівцем стають відразу після успішної здачі фінальних іспитів, менеджером - при вступі на посаду.
  3. Рівень підготовки. Менеджери середньої та вищої ланки обов'язково отримують вищу освіту, в той час як фахівець може задовольнятися середньої професійно-технічною підготовкою.
  4. Взаємодія з колективом. Класичний менеджер завжди керує ким-небудь, в той час як фахівець переважно знаходиться в підпорядкуванні.
  5. Функції і компетенції. У класичному розумінні менеджер повинен об'єднувати колектив, бути провідником ідей вищого керівництва в маси. Спеціаліст - це безликий виконавець, функції якого залежать від конкретної посади.