Різниця між іспанською та португальською мовою

Різниця між іспанською та португальською мовою

Деякі мови дуже складно розрізнити на слух, особливо якщо не намагався їх вчити. І резонно виникає бажання дізнатися - а яка між ними різниця, в чому відмінність? Ось, наприклад, іспанська та португальська, наскільки вони несхожі?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Португальська - мова, що належить індоєвропейської сім'ї, романської групи. Основою для розвитку послужив галісійсько-португальську мову.

Іспанська - мова, що належить індоєвропейської сім'ї, романської групи. Зародився в середньовічному королівстві Кастилія.

до змісту ↑

Порівняння

Незважаючи на велику схожість, обидва ці мови відрізняють свої специфічні особливості. Як мінімум, в історичному плані, адже вони мали різний ареал поширення - португальско-галісійська мова панував на крайньому північному заході Іберійського півострова, тоді як іспанська - в долині річки Ебро до Піренейських гір на північ. Пізніша колонізація північного заходу півострова і що важливіше - кельтське вплив - призвело до своєрідного звучання португальської мови, що зближує його швидше з каталонською та французькою, ніж румунським, іспанською та італійською.

Що стосується самих мов, то найбільші відмінності зачіпають фонетику. Граматика принципово схожа за рідкісними винятками, що стосуються використання часів і артиклів.Наприклад, в іспанському більш поширені аналітичні форми часів, що характеризують тривалість.

Деяку специфіку має і лексика, незважаючи на те, що значна частина сучасної лексики і в іспанському, і в португальському має спільне походження. Більш тривалий контакт іспанської мови з арабським привів до появи в ньому арабізмів, тоді як в португальському вони або були замінені на латинізми, або і зовсім застаріли.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Належачи до однієї групи, ці мови мають різний ареал історичного поширення: для іспанського це долина річки Ебро до Піренейських гір на північ, для португальського - крайній північний захід Піренейського півострова.
  2. Внаслідок більш пізньої колонізації і кельтського впливу португальську мову придбав характерне звучання, що відрізняє його від подібних в цьому відношенні іспанського, румунського та італійського.
  3. Основні відмінності цих мов відносяться до фонетики.
  4. В граматиці відмінності переважно стосуються використання форм часів і артиклів.
  5. В лексиці особливо наголошується більше наявність арабізмів в іспанському, які в португальському замінені латинізмами, або перейшли в розряд анахронізмів.