Різниця між натрієвими і калієвими милом

Різниця між натрієвими і калієвими милом

Мило - це звичайне засіб, користуватися яким доводиться досить часто. Воно має різновиди в залежності від способу виготовлення і складових компонентів. Розглянемо два основні варіанти цього продукту і з'ясуємо, чим відрізняються натрієві мила від калієвих.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Мило дозволяє вирішити одну з найважливіших проблем: видалення бруду з шкіри, одягу і різних предметів. До його винаходу люди користувалися для наведення чистоти всілякими речовинами. Чого тільки не було випробувано! Річковий пісок, товчений крейда, паста з бджолиним воском, пемза - ці та інші засоби приносили деякий результат, але не були такими ефективними і могли механічно пошкоджувати чутливу шкіру.

Той продукт, яким ми користуємося зараз, виготовляється за особливою технологією. Вихідним матеріалом тут є жирова суміш. Вона піддається лужному впливу. В результаті реакції формуються з'єднання, які і стають основою мила. Зв'язуючись з водою, готовий виріб утворює піну, що притягує до себе частинки бруду з шкіри і оброблюваних предметів.

до змісту ↑

Порівняння

Продукти кожної з двох категорій виробляються із застосуванням своєї лугу. В одному випадку вона містить натрій, в іншому - калій.Це позначається на структурі та властивостях одержуваних складів. Відмінність натрієвих мил від калієвих полягає в тому, що перший варіант представлений переважно в твердому вигляді, а другий - в рідкому або мазеобразную.

Прикладом засобу, що містить натрієві солі, є туалетне мило. Люди застосовують його повсякденно в косметичних цілях. Такі вироби мають свої різновиди. Наприклад, звичайне мило не містить якихось особливих додаткових компонентів, але в той же час випускаються і зразки, що створюють на шкірі захисну плівку.

Крім того, існує туалетне мило медикаментозної спрямованості. Кошти цього розряду здатні дезінфікувати шкіру і лікувати її від захворювань. Ще один сорт виробів з натрієм - господарське мило, яке є вже предметом побутової хімії і призначене для догляду за різними речами.

Розглядаючи, в чому різниця між натрієвими і калієвими милом, наведемо приклади продуктів другого виду. Так, більш м'які калієві склади стають основою шампунів і легко пінних кремів для гоління. Рідке мило, яке часто продається у флаконах з дозаторами, теж відноситься до виробів подібного походження. Варто відзначити, що калієві суміші краще розчиняються у воді і формують більш пишну і стійку піну.