Різниця між содою і розпушувачем

Різниця між содою і розпушувачем

Для того щоб випічка виходила пишною і добре піднімалася, в тісто потрібно додати соду, попередньо погашену оцтом або соком лимона. Цей нехитрий прийом відомий всім господиням. Але з недавніх пір в магазинах стали продавати розпушувач тесту, який творить ще більші чудеса з випічкою. У чому ж секрет цього продукту, чим він відрізняється від звичної для нас соди і не шкідливий для організму? Відповіді на ці питання ви знайдете в нашій статті.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Сода (мова йде про харчової соді) - бікарбонат натрію; харчова добавка під номером E500ii. Використовується для приготування випічки, щоб зробити тісто більш пишним і пухким.

Розпушувач (распушітелем, пекарський порошок) - суміш харчової соди, кислоти та крохмалю (борошна) в певних пропорціях. У розпушувачах імпортного виробництва може мати декілька різних кислот. Використовується для тих же цілей, що і харчова сода.

до змісту ↑

Порівняння

Для того щоб харчова сода зробила тісто повітряним і пишним, її потрібно погасити оцтом або соком лимона. Поширена помилка багатьох господинь полягає в тому, що гасять вони соду в ложці, а потім просто виливають в тісто отриманий розчин. Очікуваного ефекту від такої соди можна і не чекати: весь вуглекислий газ благополучно випаровується, а тісто не піднімається.А для того щоб все вийшло, соду необхідно змішувати з борошном або іншими сухими інгредієнтами, а в другу (рідку) складову тесту додавати кислоту (лимонний сік, оцет). Якщо в рецепті передбачено використання кисломолочних продуктів, то кислоту можна не класти, вона вже в них міститься і успішно погасить бікарбонат натрію. Важливо: тісто потрібно замішувати якомога швидше (щоб не втратити "дорогоцінний" вуглекислий газ) і відразу ставити виріб в духовку.

Соду в тісто потрібно класти строго в тій кількості, яка написано в рецепті, в іншому випадку випічка буде гірчити.

Розпушувач - багатокомпонентний продукт, який включає в себе соду з кислотою і крохмаль (борошно). Він не гаситься оцтом і не розлучається водою, а просто додається в тісто. Реакція між содою і кислотою в цьому випадку відбувається безпосередньо в духовці, тому тісто можна залишити на деякий час, якщо того вимагає рецептура.

Розпушувач не варто застосовувати, якщо в тісто кладеться мед. Цей компонент вимагає обов'язкової присутності соди. В інших випадках соду і розпушувач можна замінювати, але з тією умовою, що розпушувача потрібно брати рази в два з половиною більше, ніж соди.

Розпушувач в великих кількостях не додасть готовому виробу гіркого присмаку. Він не шкідливий для здоров'я.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сода є одним з компонентів розпушувача.
  2. Сода обов'язково гаситься кислотою, розпушувач розводити або гасити не потрібно.
  3. Велика кількість соди в тесті робить випічку гіркою на смак, розпушувач не гірчить.
  4. Сода кладеться в тісто в менших пропорціях, ніж розпушувач.