Різниця між socket-AM3 і Socket-AM3 +

Різниця між Socket-AM3 і Socket-AM3 +

Роз'єм процесора на материнській платі може стати одним з каменів спотикання оновлюваної системи. Якщо з процесорами Intel все відносно строго (кожному модельному ряду лінійки відповідає єдиний роз'єм), то AMD змушує шукати відповіді на запитання, чи підтримує процесор з конкретною материнською платою, і, як наслідок - чи можна заощадити на придбанні нових комплектуючих. В даний час у продажу є материнські плати з сокетами під процесори AMD, позначеними AM3 і AM3 +, а також для гібридних APU - FM1 або FM2.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Socket-AM3 - роз'єм для процесора, розпаювати на материнських платах для настільних систем. Особливість інтерфейсу - Штиркові контакти і механічний фіксатор ZIF. Був створений в 2009 році в результаті оновлення лінійки процесорів, яким потрібні були підвищення швидкості роботи шини HyperTransport і підтримка пам'яті DDR3. Сокет AM3 призначався для процесорів Phenom II, Athlon II, Opteron і Sempron.

Socket-AM3 + - оновлений варіант сокета AM3, створений до моменту появи процесорів на архітектурі Bulldozer в 2011 році. Розрахований інтерфейс на процесори серії FX.

до змісту ↑

Порівняння

Збираючи або оновлюючи систему, слід пам'ятати про особливості взаємодії сокетів AM3 і AM3 + і процесорів для них. Якщо процесор AM3 абсолютно сумісний з материнською платою з "гніздом" АМ3 +, і його робота залежить безпосередньо від характеристик самого процесора, то зворотної сумісності процесора AM3 + і сокета AM3 не вийде.Виробники перестраховуються, вважаючи небажаної подібну комбінацію комплектуючих, проте вона цілком можлива, тільки з деякими застереженнями.

Деякі моделі материнських плат AM3 потребують оновлення BIOS для роботи з процесором AM3 +. Також обмеження накладаються на датчик температури, дані з якого отримати при такій "нестандартної" комбінації не вдасться. Socket-AM3 + підтримує миттєве зміна напруги процесорного ядра, так що режим енергозбереження реалізується в новітньому варіанті роз'єму в повному обсязі.

В технічному відношенні обидва процесорних роз'єми практично ідентичні. Корпус АМ3 пофарбований у білий колір, АМ3 + - в чорний. Зроблено це для полегшення життя користувачам: можна без технічної документації візуально визначити, який процесор встановити на материнську плату, яка часом не має ніяких виразних розпізнавальних знаків (мейд ін Чайна). Ще одна відмінність - отвори під ніжки процесора в сокеті АМ3 + ширше, ніж у попередника: 0, 51 мм і 0, 45 мм відповідно. Також число контактів нового процесорного роз'єму скромно збільшилася: 942 проти 941 у AM3.

Зліва - Socket-AM3. Праворуч - Socket-AM3 + до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Socket-AM3 + - оновлена ​​версія Socket-AM3.
  2. Socket-AM3 + беззастережно сумісний з процесорами AM3.
  3. Материнська плата Socket-AM3 при роботі з процесорами AM3 + зажадає оновлення BIOS
  4. Socket-AM3 + підтримує режим енергозбереження.
  5. Корпус Socket-AM3 + чорний, корпус Socket-AM3 - білий.
  6. У роз'єму AM3 + отвори для висновків процесора ширше.
  7. У Socket-AM3 + більше контактів.