Різниця між суспільством і природою

Різниця між суспільством і природою

Небанальний питання про те, чим суспільство відрізняється від природи, порушувалося різними науками: історією, обществоведением, біологією, філософією. У цій статті я постараюся об'єднати різні підходи і точки зору для того, що наблизитися до розуміння сутності цих понять і їх відмінностям.

Слід почати з визначень понять. Отже, суспільство - це якась сукупна соціальна структура індивідів, яка існує в матеріальному світі і регульована працею. Природа, в свою чергу, це єство, об'єктивно існуюче навколо нас, тобто все те, що не створено людиною. Однак це вразливе визначення. Наприклад, лісопосадка створена людиною, але є частиною природи зі своєю екосистемою. Тут потрібно відзначити, що спочатку саджанці дерев для посадки не були створені людиною.

При такому розкладі суспільство є частиною природи. Однак вдаючись у філософію, ми можемо, спираючись на різні теорії походження суспільства, такі, як теорія праці, затверджувати, що суспільство було створено людиною, тому частиною природи не є. Звідси випливає, що суспільство відрізняється від природи своєї соціальної складової. Також товариство і природа є предметами вивчення різних наук, наприклад, ботаніка вивчає тільки природу, а не суспільство, а соціолінгвістика - тільки суспільство.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Суспільство має характерну соціальної складової
  2. Суспільство є (або було раніше) складовою частиною природи, а не як не навпаки
  3. Суспільство і природу вивчають різні науки