Різниця між соціальними і гуманітарними науками

Різниця між соціальними і гуманітарними науками

Куди піти вчитися? Стати соціальним педагогом або вибрати гуманітарну професію? А як визначитися, якщо можливості величезні, а зрозуміти що є що досить складно? Питання, питання, питання ... І вони хвилюють багатьох молодих людей, та й не тільки їх. Ми спробуємо відповісти на них і привести основні показники того, чим гуманітарні науки відрізняються від соціальних.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гуманітарні науки - якщо описати їх простою мовою, то вони вивчають людини з точки зору його духовної, культурної, моральної, громадської та розумової сфери. Існує також певні перетину з суспільними науками, в той же час противопоставляясь точним або природним. Якщо в математиці, фізиці або хімії необхідна конкретика і точність, то в літературі, психології, етики і т. П. Є чіткі визначення, але при цьому предмет дається у всій можливій багатогранності та інтерпретації. Так, щоб кожна людина могла знайти в цьому щось своє. Серед гуманітарних наук можна виділити: літературу, право, історію, педагогіку, естетику і багато інших.

Соціальні науки - тут є певні подібні риси і перетину з такими предметами, як історія, педагогіка, психологія, але предмет вивчення подається з дещо іншої позиції. У цій групі академічних дисциплін важливо вивчати аспекти буття людини в проекції на його громадську діяльність. Тобто, не просто в такому-то році відбулися такі-то події, а як саме те, що сталося вплинуло на життя людини, а людина на події. Що сталося в світогляді, які були зрушення, висновки та подальші дії.

Соціальні науки - це суб'єктивне розуміння питання для кожної людини, не дивлячись на існування чітких визначень. І подібно до гуманітарного циклу, вони дуже відрізняються від точних дисциплін з їх конкретикою і об'єктивністю.

до змісту ↑

Порівняння

Перш за все, варто відзначити безсумнівну схожість соціального і гуманітарного. Навіть можна сказати, що соціальні науки це свого роду підрозділ гуманітарних зі своїми певними рисами.

Соціальні науки орієнтовані на суспільство і конкретних людей. Вивчається буття людини і те, як воно пов'язане з суспільством. У той же час гуманітарний цикл передбачає вивчення дисциплін не обов'язково пов'язаних з конкретними людьми в проекції на громадську діяльність. Тут важливіше розглянути питання так, щоб кожна людина могла знайти щось своє.

Соціологія це не тільки теорія, а й практика - різні дослідження, опитування, тестування особистісних якостей людини. Гуманітарні предмети в більшій мірі теоретичні, а там де потрібна практика, немає чіткої орієнтації на суспільство, а часто розглядаються абстрактні поняття.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Соціальні науки орієнтовані на людину в плані його громадської діяльності, а гуманітарні часто переслідують абстрактні цілі і розглядають абстрактні поняття.
  2. В соціальних науках є практичні інструменти, які орієнтовані на вивчення суспільства і людини, а гуманітарних це часто не потрібно.