Різниця між бураном і хуртовиною

Різниця між бураном і хуртовиною

Буран і заметіль, незважаючи на те що це погодні явища, стали справжніми героями класичних художніх творів. Всім відома роль бурану в пушкінської "Капітанської дочці" або хуртовини в його ж "Метелиці". Умінням наганяти жах на читача за допомогою цих атмосферних явищ прославилися Борис Пастернак і український письменник Коцюбинський, моторошний розповідь якого про загиблого в хуртовини хлопчика школярі вивчають в початковій школі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Буран - це атмосферне явище, різновид хуртовини, яке характерно для степової природної зони Казахстану, Росії та АР Криму.

Метель - це атмосферне явище, при якому відбувається інтенсивний перенесення снігу.

до змісту ↑

Порівняння

Метель - це перенесення вітром снігу, піднесеного з земної поверхні або випав, але ще не встиг опуститися на землю. Необхідною умовою для хуртовини є сухий, що не підмерзлих і не злиплий в єдину крижану кірку сніг. Виділяють три основні типи хуртовини - загальна заметіль, низова і поземка.

Саме явище хуртовини відбувається в нижньому шарі атмосфери. При цьому головним "дійовою особою" є сніг, що випадає з хмар. У хуртовини горизонтальна видимість скорочується з звичайних, при ясній погоді, 1, 5-2 км до 2-10 метрів.Для повного прояву всіх "негативних" властивостей хуртовини необхідно, щоб швидкість вітру була не нижче ніж 7 м / с.

Метель може "крутитися і носитися" по Євразії, в Північній Америці, на крайньому півдні та в горах Південній Америці та Антарктиди. Буран - це більш локальне явище, характерне лише для степів південно-східної України, Криму, Башкортостану та Казахстану.

На територіях Євразії з континентальним типом клімату буран і заметіль відрізняють по повітряним вихором, в яких вони формуються. Згідно з цією класифікацією, заметіль зароджується в циклонах, супроводжується підвищенням температури повітря і інтенсивним снігопадом. Тоді як буран - це "дитя" антициклону, коли температура повітря падає до -30 ° C, а вітер піднімає і ганяє сухий сніг, що лежить на земній поверхні.

У художній літературі слова "буран", "заметіль" і "завірюха" вважаються синонімами, оскільки більшість людей принципових відмінностей між ними не бачить.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Область поширення хуртовини ширше, ніж бурану.
  2. Явище хуртовини більш об'ємно, ніж явище бурану.
  3. В Євразії заметіль формується в циклоні, а буран - в антициклоні.
  4. Буран "крутить" тільки сніг, піднятий з землі, а заметіль - той сніг, що знаходиться на земній поверхні, і той, який падає з неба під час даного атмосферного явища.