Різниця між вужем і гадюкою

Різниця між вужем і гадюкою

Мало хто може похвалитися тим, що прихильно ставляться до "гадам повзучим". Хоча, в європейській частині Росії зустріти отруйну змію - рідкість. Набагато частіше грибникам, рибалкам і мисливцям зустрічається звичайний вуж, якого помилково приймають за отруйну гадюку. Подібність у цих змій, звичайно, є, але в момент небезпеки краще точно знати, хто перед тобою - нешкідливий вже або його небезпечний побратим.

Зміст статті

 • Зовнішній вигляд
 • Навколишнє середовище
 • Характер
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд

Ужі досить великі змії. Деякі особини досягають довжини півтора метрів, хоча більш звичні розміри близько 75 см. Переважна забарвлення - сіра і чорна, іноді оливкова з плямами, які розташовуються в шаховому порядку. На тілі вужа можна побачити перехід кольорів: чим ближче до голови, тим світліше колір. Відмінна риса всіх вужів - жовті, білі або помаранчеві плями на голові, в області вух. Їх так і називають - "жовті вуха". Голова вужа має злегка овальну форму, хвіст довгий і тонкий. І, нарешті, отруйні зуби у ужеобразних відсутні.

Вуж звичайний

Голова вужа (зверніть увагу на жовті плями)

Гадюка - змія невелика. Найбільші особини досягають 50 см. А ось на забарвлення орієнтуватися не варто, так як у гадюк вона занадто різноманітна: від сірого і чорного до фіолетового.Є ще одна відмінна риса, але і вона може бути відсутнім у деяких особин, це темний зигзаг на спині, який розтягнутий по всьому тілу. Хвіст у гадюки короткий, закруглений, а тіло товсте. Морда за формою нагадує трикутник.

Гадюка до змісту ↑

Навколишнє середовище

Ужі люблять вогкість і непогано плавають, тому їх часто можна зустріти поблизу водойм. Але головна причина вибору місця проживання в тому, що улюблений делікатес вужів - це жаби. Іноді, щоб поласувати жабами, вужі проникають в городи, на дачні ділянки, де сіють паніку серед дачників. Ховаються вужі під корінням дерев, камінням, в норах мишей. У неволі вужа можна приручити, він легко адаптується до нових умов життя.

В раціоні гадюки переважають миші-полівки, відповідно і середовище проживання цих отруйних змій обмежується лісами, де є густі зарості і можливість сховатися від стороннього погляду. А ось в неволі гадюки живуть недовго, так як відмовляються від будь-якої їжі і незабаром гинуть від виснаження.

до змісту ↑

Характер

Ужі неагресивні. Нападати на людину першим не будуть ніколи. Якщо вужа зловити, то після недовгого опору і наслідування гадюці (шипіння, спроба вкусити кривдника), вже такою роботою мертвим. Ще один варіант захисту - неприємний запах, який виділяє вже при небезпеки. Багатьох тварин він відлякує.

Гадюка також намагається триматися від людини подалі, але якщо зачепити її або спровокувати -нападёт. Ця змія готова мстити будь-якому кривдникові, навіть якщо це неживий предмет. Робить вона це довго і несамовито, не звертаючи уваги на габарити кривдника і його ставлення до випадів з її боку.Відомі випадки, коли гадюка боролася з палицею, каменем і навіть власною тінню, яка здалася їй небезпечною.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Ужі довше гадюк і мають більш тонке і витягнуте тіло.
 2. У вужів є відмінна риса в забарвленні - "жовті вуха", у багатьох гадюк - зигзагоподібна смуга уздовж спини.
 3. Голова у вужів овальна, а у гадюк трикутна.
 4. Відсутність отруйних зубів - головна характеристика вужів.
 5. вужів частіше зустрінеш поблизу водойм, гадюки воліють лісу.
 6. Ужі харчуються жабами, гадюки переважно мишами.
 7. Ужеобразние легко переносять неволю, гадюки виживають виключно в природному середовищі.