Різниця між смартфоном і комунікатором

Різниця між смартфоном і комунікатором

В уже недалекому майбутньому грань між видами мобільних пристроїв остаточно зітреться, і один універсальний девайс буде зручно розміщуватися в кишені, здійснювати дзвінки, відправляти смс -повідомлення, забезпечувати доступ в інтернет і розгортати медіаконтент на екранах необхідного розміру. Сьогодні тенденція помітна при ретроспективному аналізі: колишня колись чіткої грань між смартфонами і комунікаторами остаточно стерлася, і вже не дивує назва категорії електронних товарів "смартфони / комунікатори". Подивимося, яка ж історично різниця між цими пристроями, і чи збереглися якісь риси відмінності.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Смартфон - мобільний телефон, що працює під управлінням операційної системи і виконує в тому числі і мультимедійні функції.

Комунікатор - кишеньковий комп'ютер, оснащений модулем зв'язку і виконує, крім основних, ще й функції мобільного телефону.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між смартфоном і комунікатором була помітна на зорі появи цих пристроїв. Тоді обов'язковим для комунікатора була наявність або сенсорного екрану, або qwerty-клавіатури, розмірами він був набагато більше смартфонів, а управління здійснювалося під спеціально розробленими для комунікаторів системами.Смартфон ж часто тачпада не мав, клавіатурою обходився телефонної, а операційна система, по максимуму урізана, вельми обмежувала функціональність.

Сьогодні смартфон від комунікатора практично не відрізнити. Можна танцювати від призначення: якщо девайс вам більше органайзер, калькулятор, редактор документів і засіб залишатися завжди на зв'язку, в тому числі і за допомогою Інтернет - це комунікатор. Якщо телефон з пріоритетними функціями перегляду відео, ігор, серфінгу в мережі - значить, ваш кишеньковий друг вважає себе смартфоном. Засобами операційної системи легкими рухами руки один вид переходить в інший і назад.

В апаратної частини класичні комунікатори, як здатні виконувати серйозні завдання, більш потужні, проте графічні системи цей напрям розвиває слабо. Смартфони за визначенням повинні отримувати платформу слабкіше, але і менш енергоємну. Однак сучасні моделі практично зрівнялися в цьому з планшетами, а мобільний ігровий контент став вимагати більше і більше ресурсів. Так що мінімально необхідна графічна система - доля комунікаторів, а смартфонів виробники намагаються дати високий рівень.

Крім того, комунікатор може виглядати масивніше, ніж смартфон, тому як в цьому сегменті відсутня гонка за повітрям. Комунікатор, як бізнес-пристрій, повинен бути комфортним в зверненні. Ну і потужна батарея (а за рахунок немаленьких габаритів комунікатор може собі дозволити підвищену ємність) - безсумнівний плюс для багатьох користувачів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Спочатку смартфон був телефон з функціями медіаплеєра, комунікатор - кишеньковий комп'ютер з модулем підключення до мобільних мереж.
  2. Комунікатор більше підходить для бізнесу, на медійність звертається мінімум уваги.
  3. Смартфон більше розважальний пристрій.
  4. Комунікатор може бути масивніше смартфона і мати більш ємну батарею.