Різниця між sIM і USIM

Різниця між SIM і USIM

До найпоширеніших типів карт ідентифікації абонентів стільникових операторів відносяться такі вироби, як SIM і USIM. Що вони являють собою?

Зміст статті

  • Факти про SIM-картах
  • Факти про USIM-картах
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про SIM-картах

SIM - традиційний стандарт, на базі якого працюють карти ідентифікації абонентів мобільних мереж. Найбільше він поширений в тих країнах, де надання послуг стільникового зв'язку здійснюється по каналах GSM.

SIM-карти захищені кількома типами кодів - PIN і PUC. Введення першого з телефону за умовчанням обов'язковий для отримання абонентом доступу в мережу. Але користувач може, якщо того побажає, і відключити його. Код PUC використовується для розблокування SIM-карти, в якій PIN-код введено 3 рази поспіль невірно.

до змісту ↑

Факти про USIM-картах

USIM - інший поширений стандарт, на базі якого функціонують карти ідентифікації абонентів стільникових операторів. Він найбільше популярний, в свою чергу, в тих країнах, де мобільні сервіси надаються в мережах типу UMTS (тобто з 3G-інтернетом). Фактично являє собою розширену модифікацію стандарту SIM, яка адаптована до роботи в високошвидкісних мережах відповідного типу. Таким чином, USIM може підтримувати також GSM-частоти. Як і у випадку з SIM-картами, вироби в форматі USIM захищені кодами - PIN і PUC.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність SIM від USIM - в рівні технологічності, а також в адаптованості до стандарту зв'язку UMTS.Карти в традиційному форматі SIM розраховані головним чином на забезпечення потреб абонентів у голосового зв'язку і у відправці SMS-повідомлень. USIM-карти створені для людей, що регулярно користуються, поряд з "класичними" комунікаційними сервісами, і мобільним інтернетом.

Основні переваги USIM перед SIM:

  • у внутрішню пам'ять USIM теоретично можна записувати різні мініатюрні додатки;
  • карти USIM краще адаптовані для відеодзвінків з телефону в 3G-мережах;
  • підтримка більш досконалих стандартів криптографічного захисту;
  • можливість записувати кілька тисяч контактів у внутрішню телефонну книгу (в той час як в звичайну SIM-карту - до 255);
  • можливість фіксувати в контактах, внесених у внутрішню телефонну книгу, e-mail, а також додаткові номера абонента.

Що стосується розміру - обидва типи карт однакові, і тому можуть розміщуватися в одних і тих же телефонах. За умови, зрозуміло, що апарат буде підтримувати стандарт USIM.

Варто відзначити, що при продажу USIM-карт в салонах зв'язку часто не афішується той факт, що вони - саме USIM. Люди за звичкою називають їх SIM-картами, оскільки в цілому функції тих і інших збігаються, а зовнішній їх вигляд також не надто відрізняється. Тому при оформленні аккаунта в салоні зв'язку краще відразу уточнювати - якого типу карту видає оператор. Хоча, звичайно, в більшості випадків це буде USIM, оскільки практично всі сучасні мережі в Росії - 3G, до того ж вже активно заміщаються 4G-мережами.

Визначивши, в чому різниця між SIM і USIM, впишемо ключові критерії в невелику таблицю.

до змісту ↑

Таблиця

SIM-карти USIM-карти
Що спільного між ними?
Мають однаковий розмір
Підтримують захисні PIN і PUC-коди
Карти USIM підтримують всі ті стандарти, в яких можуть працювати вироби в форматі SIM
У чому різниця між ними?
Чи не дозволяють розміщувати у внутрішній пам'яті програми Дозволяють розміщувати у внутрішній пам'яті програми
Не завжди оптимальні для роботи в 3G-мережах Створювалися для роботи в 3G-мережах
Мають менш надійну криптографічний захист < Мають більш надійну криптографічний захист Підтримують запис у внутрішню пам'ять до 255 контактів
Підтримують запис у внутрішню пам'ять кількох тисяч контактів (причому з e-mail і додатковими номерами абонентів)