Відмінність сорочки від сорочки

Відмінність сорочки від сорочки

Мода мінлива настільки, що, буває, купивши ультра-сучасну річ, через короткий проміжок усвідомлюєш, то вона - "вчорашній день". І, звичайно, словник сучасних модників і модниць часто поповнюється новими поняттями, які позначають той, чи інший предмет гардероба. Снуди, парки, кардигани, лосини, баски - все це елементи одягу, які то стрімко входять в моду, то різко стають ознакою поганого тону. Хоча, є речі, які, навіть злегка видозмінюючись, не виходять з моди ніколи, наприклад сорочки. Іноді можна зустріти й іншу назву - сорочки. Багато хто вважає, що ці предмети гардероба - одне і те ж, а деякі ратують за те, що сорочки та сорочки мають чимало відмінностей. Хто має рацію - спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Походження понять
  • Історичний розвиток
  • Використання слів в іншому значенні

Визначення

Сорочки прийнято вважати верхній одяг, або білизна, зроблене з легкої тканини. Сорочка служить в основному для того, щоб прикрити верхню частину тіла.

Сорочка - також предмет одягу, спочатку мав функції нижньої білизни. Вважається попередницею сорочки.

до змісту ↑

Походження понять

Слово "сорочка" походить від слова "лахміття", яке позначало грубу, сяк-так скроєну одяг. У свою чергу, "лахміття" має корінь "руб" - тобто шматок тканини, обривок. До речі, перші викрійки лахміття робилися сокирою.І про красу тут мова не йшла, сорочка лише мала прикривати абияк тіло. Найчастіше сорочка шилася з цільного шматка тканини, не забезпечувалася гудзиками, а підв'язують в районі талії.

Слово "сорочка" колись позначало мішок, а трохи пізніше - вид одягу. Деякі дослідники стверджують, що слово "сорочка" походить від англійського "сьyoрк" - шкіра.

до змісту ↑

Історичний розвиток

Спочатку сорочкою або сорочкою називали грубу довгу (до колін або нижче) одяг. Найчастіше цей одяг була повсякденним одягом селян.

Сорочки ж відносили до більш благородної одязі. Мали сорочки різну довжину, але виготовлялася з легкої тканини. Часто сорочки прикрашалися мереживом або вишивкою, але суть вони мали приблизно ту ж, що і сорочки. Вид сорочки зазнавав з плином часу деякі зміни. Наприклад, спочатку в ній були відсутні гудзики, або зав'язки. Тільки в XIX столітті фірма Brown, Davis & Co розподілила гудзики по всій довжині сорочки.

Трохи пізніше ці поняття стали ототожнювати. В СРСР відмінності між сорочками і сорочками стерлися остаточно. І на прилавках радянських магазинів по відношенню до одного й того ж товару можна було зустріти як назва "сорочка", так і назва "сорочка".

Якщо розглядати сорочки і сорочки як предмет чоловічого гардероба, то можна сказати, що сьогодні вони виготовляються за одними і тими ж лекалами, можуть мати як вільний, так і облягає фігуру крій, і щільність тканини не має особливого значення.

до змісту ↑

Використання слів в іншому значенні

На користь того, що слова "сорочка" і "сорочка" є синонімами, говорить і те, що часто їх вживають в дещо іншому значенні як ідентичні.Наприклад, в карткових іграх, зворотний бік карт називають як "сорочкою", так і (рідше) "сорочкою". Про людину, уникнув серйозних проблем, або дитину, народжену в міхурі кажуть: "він в сорочці народився". Але фраза "народився в сорочці" також є загальнодоступною. Як предмет нижньої білизни використовують і "нічну сорочку", і "нічну сорочку".