Різниця між бараном і вівцею

Різниця між бараном і вівцею

На перший погляд, баран і вівця відрізняються один від одного тільки тим, що одна істота чоловічої статі, а інше - жіночого. Але, якщо поставитися до питання уважніше, можна прийти до більш докладним висновків.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Баран - поширене парнокопитна тварина. Поряд з биками, бізонами і деякими іншими представниками відноситься до парнокопитних.

Баран

Вівця - одомашнена тварина, належить до роду баранів.

Вівці до змісту ↑

Порівняння

Якщо спиратися на класифікацію, то відміну барана від вівці полягає в наступному: під першою назвою мається на увазі цілий біологічний рід, а під другим - один з вхідних в нього видів.

Передбачається, що предком вівці, що живе поруч з людьми, є муфлон. Одомашнена колись тварина служить джерелом харчових продуктів. Але найбільше воно славиться своєю вовною, яка тільки у цього виду схильна скручуватися. Крім того, вівця - єдина зі свого роду, у кого буває подовжений хвіст і біле забарвлення. Дикі ж барани цим не відрізняються. У останніх між тим ширше очниці і більше мозок.

У вузькому сенсі вівцею називають самку одомашненої тварини. Саме такі особи дають молоко і виробляють на світ потомство. Найчастіше у них немає рогів, або вони маленькі. Самців же в такому розумінні називають баранами.Вони бувають значно більшими і нерідко носять величні роги. Тільки чоловічі особини можуть битися один з одним в шлюбний період, вівці ж так себе не ведуть. Природно, представники обох статей відрізняються своїми дітородними органами.

Узагальнимо сказане про те, в чому різниця між бараном і вівцею. Отже, обидві назви тварин можуть вживатися в широкому і вузькому сенсі. Барани - це, з одного боку, великий рід, в якому значаться муфлони, архари, толсторог та інші подібні екземпляри. З іншого - це самці тварин, вирощуваних людиною. Вівця в загальному розумінні являє собою вид баранів як роду. А у вузькому розумінні це самка одомашненої представника.

До речі, в літературі і побуті обговорювані тварини символізують абсолютно різні якості. Баран співвідноситься із завзятістю, наполегливістю, міццю, іноді з упертістю, невмінням адаптуватися до виникаючих ситуацій. Вівця, в свою чергу, асоціюється з лагідністю, Добронравов, а також з острахом і нерозумним проходженням за кимось або чимось.