Різниця між обшуком і оглядом

Різниця між обшуком і оглядом

Силові структури і пов'язані з ними категорії все глибше проникають в життя простих людей, і такі поняття як огляд і обшук для багатьох з нас цілком звичні. Розуміння відмінностей між ними допоможе людині краще володіти своїми правами, а також дасть конкретні поради, як поводитися в непростій ситуації.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Обшук - це процесуальна дія, спрямоване на огляд осіб або приміщень з метою виявлення доказів, а також предметів, заборонених до вільного обігу. Для цього потрібні вагомі підстави, а в цілому ряді випадків (огляд помешкання, особистий обшук) - санкція суду. Будь-яке порушення вимог КПК тягне автоматичну нікчемність результатів слідчої дії.

Огляд - це обстеження особи і його майна, транспортного засобу, що проводиться з метою виявлення предметів, обіг яких заборонений. Конструктивна цілісність при цьому не порушується, будь-які ушкодження заборонені. Перевірочне захід проводиться на підставі адміністративного процесу.

до змісту ↑

Порівняння

Як огляд, так і обшук протоколюються, участь понятих при проведенні даних процедур в загальному випадку є обов'язковим. При цьому по відношенню до людини, рухомого людини можна провести як огляд, так і обшук, а щодо житла чи іншого приміщення - тільки обшук.Є свої особливості щодо процедури проведення дій, їх цілям і пошкодження майно.

Так, для обшуку житла та особи необхідно судовий дозвіл, яке дає право на порушення конструктивної цілісності об'єкта, що підлягає вивченню. Для огляду така санкція не потрібна. Однак псувати, знищувати предмети, що вивчаються, а також порушувати їх конструктивну цілісність при цьому не допускається.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Регламентація. Обшук проводиться відповідно до норм кримінального права, огляд - адміністративного.
  2. Об'єкт проведення. Додивитися можна транспортний засіб, людини, обшукати - житло або персону.
  3. Процедура. Для проведення обшуку необхідно розпорядження слідчого і дозвіл суду. Огляд проводиться при наявності на те підстав без додаткових погоджень.
  4. Порушення конструктивної цілісності. При проведенні огляду не допускається псування предметів. В процесі обшуку, з метою виявлення прихованих порожнин, схованок, цілісність може порушуватися.