Різниця між герметиком і "силіконом"

Різниця між герметиком і "силіконом"

У будівництві і ремонті регулярно задіюється такий матеріал, як герметик, представлений, зокрема, в такого різновиду, як "силікон" . У чому специфіка подібних матеріалів? Чим відрізняється герметик від "силікону", якщо говорити про герметике як про групу продуктів?

Зміст статті

  • Що таке герметик?
  • Що таке "силікон"?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке герметик?

Під герметиком прийнято розуміти в'язке полімерне речовина, що застосовується в будівництві і ремонті в цілях забезпечення, відповідно, герметичності якої-небудь ділянки приміщення або елемента конструкції будівлі. Наприклад, це може бути ванна або душова кабіна: герметик в такому випадку наноситься в щілини між сантехнічним пристосуванням і стіною санвузла.

Герметик може також використовуватися в цілях зменшення ймовірності протікання на водопроводі або водовідведенні. У цьому випадку він наноситься на болтові з'єднання, стики.

Принцип дії герметика досить простий. Спочатку він розміщується в заводській ємності - як правило, це пластиковий тюбик. Готовий до використання герметик являє собою зв'язуючу речовину на полімерній основі, яке змішане з розчинником. Після нанесення на будь-яку конструкцію розчинник випаровується, а сполучна речовина, заповнивши примикають простору, забезпечує герметичність конструкції.

Герметики випускаються у великій кількості модифікацій. У числі таких - силіконовий герметик, або "силікон". У чому його особливості?

до змісту ↑

Що таке "силікон"?

" Силікон " - різновид герметика, що характеризується, перш за все, високим рівнем вологостійкості. Він може зберігати свої властивості і функціональність при високих температурах і при цьому не втрачає еластичності. Вважається одним з найбільш оптимальних матеріалів для гідроізоляції різних з'єднань.

"Силікон" також класифікується на кілька різновидів. Так, є особливо жароміцний силікатна матеріал відповідного типу: він здатний зберігати функціональність при температурі в межах 1200 градусів. Є "силікон" авторемонтний, є санітарний.

В числі інших переваг герметиків в розглянутій різновиди - екологічність. Вони в цілому нешкідливі для організму людини і навколишнього середовища.

Якщо говорити про недоліки "силікону", можна відзначити, що небажано його нанесення на кам'яні, бетонні і металеві поверхні. Справа в тому, що в якості розчинника в герметиках відповідного типу використовуються кислоти. Вони здатні розчиняти зазначені типи матеріалів.

"Силікон" коштує помітно дорожче багатьох інших герметиків. Зокрема, акрилових, які можуть посперечатися з ним за поширеністю. У деяких випадках зовсім необов'язково переплачувати саме за "силікон". Якщо, наприклад, використання матеріалу здійснюється в середовищі з відносно невисокими температурами, то той же акриловий герметик за основними споживчими властивостями не поступатиметься силіконового, помітно виграючи у нього в ціні.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність герметика від "силікону" полягає в тому, що перший термін відноситься до групи матеріалів, а другий відповідає одній з різновидів продуктів, що входять в дану групу. Герметиків - багато. Є, крім силіконових, акрилові, поліуретанові, бітумні продукти відповідного типу. За властивостями і призначенням вони можуть значно відрізнятися.

Визначивши, в чому різниця між герметиком і "силіконом", відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Герметик " Силікон "
Що спільного між ними?
"Силікон" - різновид герметика
У чому різниця між ними?
Термін відповідає групі матеріалів (представленої, зокрема, силіконовими, акриловими, поліуретановими, бітумними продуктами) Термін відповідає одній з різновидів герметиків, яка характеризується відмінною вологостійкістю, стійкістю до високих температур, екологічністю