Різниця між скотчем і віскі

Різниця між скотчем і віскі

Гурмани, справжні цінителі якісних міцних спиртних напоїв, далеко не завжди можуть побачити різницю між шотландським скотчем і традиційним віскі. Насправді причини для цього є: наприклад, шотландці, які роблять свій фірмовий віскі з ячменю, називають його не інакше як скотч. Проте, різниця між двома напоями є, і вона не обмежується лише різним вимовою.

Зміст статті

 • Визначення
 • Відмінність
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Віскі - спиртний напій, що має яскравий аромат і фортеця близько 40-50 відсотків, хоча деякі виробники іноді перевищують дану кордон. Напій виготовляється з різних видів зерна, використовуються такі процеси, як солодження і перегонка, плюс тривале витримування в бочках з дуба.

Основні країни-виробники:

 • Шотландія. Віскі в цій країні іменується скотчем, і навіть прирівнюється мало не до національного напою. Слід зазначити, що кілька століть тому його навіть рекомендували до вживання лікарі, як лікарський засіб. Характерна особливість скотча - димний відтінок, що отримується в результаті сушки торфом. Особливо цим відрізняються острівні сорти скотча. Однак, можна зустріти скотч і без димного відтінку.
 • США. Американці також мають своє найменування віскі - бурбон.Головна відмінність бурбона від європейського віскі полягає у виробництві. Американський віскі виробляється з кукурудзи і витримується в дубових бочках, які обпалюють зсередини. Це спеціальна американська технологія, придумана на стику 18 і 19 століття, дає бурбону неперевершений смак і аромат.
 • Ірландія. А ось країна, що має мало не найстаріші традиції в приготуванні віскі, не має власної назви напою. Але даний факт аж ніяк не відбивається на його якості, тому як ірландський віскі вважається одним з кращих в світі. Його відрізняє потрійна перегонка, притаманна більшості марок і відсутність димного присмаку. Крім того, сучасне виробництво віскі в країні Конюшини має сім етапів.
 • Канадський і Японський віскі практично не мають популярності в світі. Вони високо котируються тільки у себе на батьківщині. Важко назвати причини низької популярності, можливо, справа у відсутності традицій, а, можливо, в маркетингу. Треба відзначити, що канадський віскі має мінімальний термін витримки 6 років, тому любителям віскі слід звернути на нього увагу.

Скотч - це шотландський віскі, приготований згідно традицій і культури цієї британської країни. Напій відрізняє тонкий смак, аромат і сам процес виробництва. Оригінальний смак і загадкова димність скотча виходить завдяки тому, що підготовка і сушка зерен (основа - ячмінь) здійснюється за допомогою печі, розтоплюють торфом. Потім спиртний напій довго витримується в спеціальних дубових хересових бочках. Самі шотландці говорять про скотчі, як про "правильному" віскі.

В Шотландії знаходиться безліч заводів з виробництва скотча, але основними районами-виробниками вважаються Highland і Speyside.Особливо знаменитий перший район, тому як він знаходиться в горах і має власні традиції у виробництві.

до змісту ↑

Відмінність

Для початку можна привести популярну фразу про те, що будь-який скотч є віскі, але далеко не будь-який віскі є скотчем. Так чому ж принципово відрізняються два напою, давайте спробуємо розібратися:

 • По-перше, скотч - це різновид віскі.
 • Важлива відмінність - смак і аромат. Скотч, як правило, має більш різким смаком, в порівнянні з іншими сортами віскі.
 • Шотландський віскі готується на основі ячменю, в той час як для віскі використовують різні зерна. Плюс відрізняється досить сильно і сам процес виробництва.
 • Віскі виробляється в самих різних країнах, включаючи США і Канаду. А скотчем може називатися тільки віскі, вироблений в Шотландії.
 • Ірландський віскі від шотландського скотча відрізняє і процес перегонки. Майже кожен ірландський віскі має потрійну перегонку, а ось скотч - немає. Правда, деякі шотландські виробники все ж переганяють скотч три рази, але це швидше виняток.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Скотч - це віскі, вироблений в Шотландії. Тобто це більш вузьке поняття, ніж віскі.
 2. Скотч має більш терпкий смак і яскраво виражений аромат. Решта сортів віскі як правило м'якші.
 3. Скотч проводиться за особливою технологією.
 4. Різна основа. Віскі можуть робити з різних зерен, скотч - тільки з ячменю.