Різниця між школою і гімназією

Різниця між школою і гімназією

Якщо в сім'ї є діти, то рано чи пізно все одно буде піднято питання про можливість отримання освіти в гімназії. Це престижно, дає більше шансів на успішний вступ до вищого навчального закладу. Однак слід розуміти, що дитина буде втомлюватися більше, залишиться менше часу на відпочинок і здоровий сон. Тому перед тим як приймати остаточне рішення, варто вивчити всі "за" і "проти" школи і гімназії, і, з огляду на особливості конкретно вашої дитини, зробити правильний вибір.

Зміст статті

 • Освітня програма школи і гімназії
 • Педагогічний склад
 • Іноземні мови
 • Матеріальне забезпечення
 • Позакласна робота
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Школа представляє собою установа освіти, процес навчання в якому складається з трьох етапів:

 1. початкова школа (1-4 клас)
 2. базову освіту (5-9 клас)
 3. середню освіту ( 10-11 клас).

Формою організації робочого часу є чергування уроків, тривалістю 40-45 хвилин, і змін (від 5 до 30 хвилин).

Гімназія відноситься до елітних навчальних закладів.

Спочатку гімназія була майданчиком для навчання спортивним наук, про що свідчить і назва даного закладу."Гімназія" з грецької перекладається як "місце для гімнастичних вправ".

Освітня програма школи і гімназії

Програми для загальноосвітніх шкіл багато в чому поступаються програмі для гімназії.

Після 9 класу передбачається поділ на профільне навчання.

Крім глибшого вивчення стандартних дисциплін, в гімназіях викладають ряд загальнорозвиваючих предметів: мистецтво, філософія, ритміка і т. Д. В результаті випускники гімназії мають широкий кругозір, є приємними співрозмовниками, вміють міркувати і робити висновки, мають свою точку зору по будь-якого питання і можуть з честю її відстояти, з легкістю долають іспити до ВНЗ.

до змісту ↑

Педагогічний склад

Для того, щоб школа могла набути статусу гімназії, необхідно, щоб більша частина викладачів мала вищу категорію, які при цьому відповідали обраному рівню складності предмета.

Якщо в школі можлива взаємозамінність вчителів-предметників (наприклад, вчитель історії може провести фізкультуру в відсутності фізкультурника), для гімназії така заміна неприпустима. Штат повинен бути повністю укомплектований фахівцями, і, по можливості, бути деякий резерв.

до змісту ↑

Іноземні мови

В звичайній школі, починаючи з 5-6 класу, як правило викладається одну іноземну мову. Гімназія має надати можливість вивчення як мінімум двох мов, один з яких англійська. Одна мова викладається вже з перших класів, другий додається з п'ятого.

до змісту ↑

Матеріальне забезпечення

Кабінети гімназії повинні бути укомплектовані всім лабораторним і демонстраційним обладнанням, а бібліотека наповнена навчальною та художньою літературою.Зовнішній та внутрішній стан приміщень повинно знаходитися в гідному стані.

Фінансування гімназії значно перевищує фінансування школи, а відповідно, і матеріальна база набагато краще.

В гімназії обов'язково є комп'ютерний клас з виходом в Інтернет, і найчастіше не один. Для школи рекомендовано мати комп'ютерний клас, але ще не в усіх школах ця рекомендація реалізована.

до змісту ↑

Позакласна робота

Крім різних секцій і гуртків, які зустрічаються і в загальноосвітній школі, в гімназії широко поширена наукова робота дітей. Проводяться конференції, наукові круглі столи, лекції відомих наукових діячів. Ведеться тісна співпраця з викладачами університетів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Навчання в гімназії багатопрофільне, за розширеною програмою. Школа задовольняється загальноосвітніми стандартами.
 2. Укомплектованість педагогами і матеріальною базою в гімназії 100 відсоткова.
 3. В школі досить навчати однієї іноземної мови, в гімназії - мінімум два, причому один з початкової школи.
 4. В гімназії ведеться наукова робота, співпраця з науковими центрами. У школах досить спортивних секцій і гуртків за інтересами.