Різниця між sATA 2 і SATA 3

Різниця між SATA 2 і SATA 3

Про інтерфейс SATA (англ. Serial ATA) вже практично забули, однак спадкоємність поколінь змушує час від часу піднімати питання про сумісність SATA 2 і SATA 3. Сьогодні це стосується переважно використання нових твердотільних накопичувачів SSD, а також останніх моделей жорстких дисків, що підключаються до материнських плат, випущених пару років назад. Як правило, коли мова йде про зворотну сумісність пристроїв, більшість користувачів вважає за краще не помічати втрат продуктивності, бажаючи заощадити. Так само відбувається і з інтерфейсами sata: конструкція роз'єму дозволяє підключення і SATA 2, і SATA 3, загрози обладнання при невідповідності підключається роз'єму немає, так що "ставимо, що є - працює".

Конструктивних відмінностей між SATA 2 і SATA 3 немає. За визначенням, SATA 2 представляє собою інтерфейс обміну даними з пропускною спроможністю до 3 Гбіт / с, SATA 3 ж забезпечує швидкість обміну даними до 6 Гбіт / с. Обидві специфікації мають семиконтактні роз'єм.

Коли мова йде про жорстких дисках, різниці при звичайній роботі між підключенням пристрою по інтерфейсу SATA 3 і SATA 2 ми не помітимо. Механіка хард-року не забезпечує високих швидкостей, практично межею можна вважати 200 Мб / с (при 3 Гбіт / с максимальної пропускної спроможності). Випуск жорстких дисків з інтерфейсом SATA 3 можна вважати даниною апгрейду.Такі накопичувачі підключаються до портів другої ревізії без втрати в швидкості обміну даними.

Зовсім інша справа твердотільні накопичувачі. SSD-пристрої випускаються тільки з інтерфейсом SATA 3. Хоча підключити їх до порту SATA 2 і можна без загрози системі, проте високі швидкості читання і запису при цьому втрачаються. Показники падають приблизно в два рази, так що саме застосування недешевих пристроїв себе не виправдовує. З іншого боку, SSD в силу технологічних особливостей буде працювати швидше жорсткого диска навіть при підключенні до повільного інтерфейсу, втративши половину швидкості.

Інтерфейс SATA 3 працює на більш високій частоті, ніж попередня специфікація, так що затримки мінімізуються, а підключений до порту SATA 2 твердотільний накопичувач з SATA 3 покаже продуктивність вище, ніж жорсткий диск з SATA 2. Правда , помітно це пересічному користувачеві буде виключно при тестуванні, а не в процесі звичайної роботи з додатками.

Чи не критичним, але значущим відмінністю SATA 3 від SATA 2 можна вважати поліпшене керування живленням пристрою.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пропускна здатність інтерфейсу SATA 3 досягає 6 Гбіт / с.
  2. Пропускна здатність інтерфейсу SATA 2 досягає 3 Гбіт / с.
  3. Для жорстких дисків SATA 3 можна вважати марним.
  4. В роботі з SSD SATA 3 забезпечує високі швидкості обміну даними.
  5. Інтерфейс SATA 3 працює на більш високій частоті.
  6. Інтерфейс SATA 3 теоретично забезпечує поліпшене керування живленням пристрою.