Різниця між сардиною і сардинелл

Різниця між сардиною і сардинелл

Сардини - поширені риби, які з біологічної класифікації представлені кількома різновидами. Зокрема - сардинелл.

Зміст статті

  • Що таке сардина?
  • Що таке сардінелла?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке сардина?

Сардина - це не один тип риб, а збірна назва кількох їх різновидів, хоча і дуже близьких по біологічній класифікації. Всі вони належать до сімейства оселедцевих.

Сардини представлені, відповідно до розповсюдженої в середовищі іхтіологів концепцією, 3 пологами:

  • пільчардамі;
  • сардінопс;
  • сардинелл.

Під "звичайної" сардиною найчастіше розуміється риба, що відноситься до першого з перерахованих пологів, тобто є пільчардом. Нерідко вона іменується європейської сардиною.

"Звичайна" сардина

Довжина даної риби досягає, як правило, 15-20 см, але зустрічаються особини довжиною понад 27 см. Тіло сардини має форму, близьку до циліндричної. Луска цієї риби - різної величини: є великі, а є поменше (вони знаходяться під першими). Плавець сардини розташовується відносно близько до її голові. Хвостовий плавник риби володіє помітною виїмкою.

Верхня частина риби має зелений колір з синім відтінком, з боків тіло сардини - сріблясто-білого кольору.За зябрами в ряд розташовані затемнені плями. Іноді таких рядів 2 або 3.

У звичайних сардин відсутні зуби. Дані риби мають невеликий рот.

Ареал проживання сардини - північний схід Атлантичного океану, захід Середземного моря. Рибу також можна зустріти в Адріатиці, Мармуровому, Чорному морях. Сардина зазвичай збирається в зграї, які живуть в основному в прибережних водах. Глибина проживання риби - 10-100 м. Іноді в денні години тварина опускається і глибше 100 м. До поверхні сардина піднімається, як правило, вночі.

Нереститься сардина на глибині близько 20-25 метрів зазвичай неподалік від берега, але іноді і на значній відстані від нього - близько 100 км.

до змісту ↑

Що таке сардінелла?

сардинелл люблять теплі води тропічного і субтропічного поясів. В основному вони живуть в східній частині Атлантичного океану. Особливо часто зустрічається дана риба біля узбережжя Африки, в водах між Анголою і державами Середземномор'я.

Сардинелла

Живуть сардинели, як і звичайні сардини, в зграях, переважно в прибережних районах. Молоді сардинели часто запливають в лагуни, лимани.

Тіло у розглянутій риби більш високу, ніж у сардини, кілька стисле з боків. Плавець розташовується приблизно посередині спинної частини тварини. Луска сардинели досить дрібна, округла. Забарвлення риби вельми схожа з тією, що мають сардини: спинна частина - синьо-зеленого відтінку, з боків особина сріблясто-біла.

Розмір сардинелл досягає 37 см, звичайна довжина дорослої особини - близько 30 см.

У сардинелл є дрібні зуби. Рот риби має відносно великий розмір.

до змісту ↑

Порівняння

Є, безумовно, не одна відмінність сардини від сардинели, незважаючи на те, що дані риби дуже близькі один до одного по біологічної класифікації.Знову ж таки, має значення контекст, в якому вживається слово "сардина". Воно може відповідати сімейства риб, в яке входять і звичайна сардина (або пільчард), і сардінелла.

Найбільш явні відмінності між розглянутими рибами (пільчардом і сардинелл) можна простежити:

  • в ареалі проживання;
  • в розмірі;
  • у формі тіла, розташуванні плавників, наявність зубів, величиною рота.

Більш наочно відобразити те, в чому різниця між сардиною і сардинелл полягає в зазначених аспектах, нам допоможе невелика таблиця.

до змісту ↑

Таблиця

Сардина (звичайна, пільчард) Сардинелла
Що спільного між ними?
Сардина-пільчард і сардінелла відносяться до одного сімейства - сардина
У чому різниця між ними?
Мешкає в основному на північному сході Атлантики, в Середземному морі, зустрічається в Адріатиці, Мармуровому, Чорному морях Мешкає в основному на сході Атлантики уздовж африканського узбережжя, особливо часто зустрічається в широтах між Анголою і середземноморськими державами
зазвичай має розмір близько 15-20 см зазвичай має розмір близько 30 см
Ціліндрообразная форма тіла Більш плоска форма тіла
Є плавник, розташований ближче до голови Є плавник, розташований в середині спинний частини риби
Не має зубів має крейда ие зуби
Невеликий рот Щодо великий рот