Різниця між сьомгою і горбушей

Різниця між сьомгою і горбушей

І сьомга, і горбуша - бажане блюдо до будь-якого столу. Вони обидві носять горде найменування "червона риба", однак відмінності між ними все ж є, і досить істотні. Отже, чим відрізняється сьомга від горбуші? Зовнішні відмінності видно з першого погляду: самці горбуші під час подорожі до нерестовищ відрощують на спині "горб", ніж риба і заслужила свою назву. Однак розглянемо питання з усіх боків.

Зміст статті

  • Біологічні відмінності
  • Відмінності з точки зору кулінара
  • Таблиця

Біологічні відмінності

Незважаючи на те що обидві риби мають м'ясо червоного кольору, вони є не "рідними" сестрами, а, скоріше, "двоюрідними". Їх загальний таксон - сімейство, яке називається лососеві і входить в загін лососеобразних. А далі їх шляхи-дороги розходяться. Сьомга відноситься до роду атлантичних лососів, а горбуша - до роду лососів тихоокеанських. І нижче за класифікацією кожна з них являє собою окремий вид.

Сьомга (зверху) і горбуша (знизу)

Відмінність сьомги від горбуші полягає і в розмірах: сьомга значно більші, її максимальні документально зафіксовані габарити складають 1, 5 метра в довжину (при масі 43 кілограма). Найбільша горбуша - лише 76 сантиметрів в довжину і 7 кілограмів вагою; середні розміри риб, зрозуміло, набагато менше. Обидва види є Анадромні, тобто живуть у відкритому океані, а на нерест заходять в річки.Горбуша для збільшення біологічного різноманіття водойм і для розведення в харчових цілях интродуцирована (тобто штучно поселена) поза природного ареалу проживання. У сьомги є підвид, що мешкає тільки в прісних водах.

до змісту ↑

Відмінності з точки зору кулінара

У сьомги м'ясо в порівнянні з горбушей більш щільне. Воно прекрасно підходить для нарізання тонкими скибочками, придатними для приготування бутербродів, ролів або для делікатесної нарізки. Та й смакові якості сьомги набагато вище, а на вигляд її м'ясо має значно більш насичений червоний колір і чудово доповнює стіл, заставлений делікатесами. З огляду на, що горбуша - одна з найпоширеніших лососевих риб, не дивно, що вартість сьомги набагато вище. Ця риба знаходиться в споживчому сегменті "лакшері". Даним терміном позначають товари (не тільки харчові) для людей з тугими гаманцями, а горбуша - щось на зразок лайт-версії сьомги для небагатих, однак обидві риби є "постачальниками" делікатесної червоної ікри.

Саме сьомга стала першим з підданих генному модифікації тварин, чиє м'ясо дозволено до вживання, правда, тільки в США. У листопаді 2015 року одну з американських компаній запустила в Панамі виробничу лінію (інакше і не назвеш) з вирощування сьомги. Під чуйним керівництвом генних інженерів делікатесна риба росте вдвічі швидше за своїх немодифікованих предків. Але ось наскільки її м'ясо безпечно в довгостроковій перспективі - велике питання, адже суперечки з приводу доцільності виведення генетично модифікованих організмів тривають не один десяток років, і завершальний висновок до сих пір не зроблений.

до змісту ↑

Таблиця

Остаточний підсумок, в чому різниця між сьомгою і горбуша, підведений в таблиці.

Сьомга Горбуша
Максимальна довжина 150 см 76 см
Максимальна маса 43 кг 7 кг
Природний ареал проживання Північ Атлантичного океану Північ Тихого океану
Інтродукція Ні Великі озера (США), Кольський півострів (Росія)
Споживчий клас Лакшері Доступна для широкого споживача
Наявність генетично модифікованих організмів Є Ні