Різниця між ромами і віскі

Різниця між ромами і віскі

Кожна людина, що працює в алкогольній промисловості, точно знає одну істину: "Спирт можна робити з усього, навіть з табуретки". Такий підхід до справи пояснює кількість видів алкогольної продукції в залежності від географічного розташування. Рисове саке, зерновий віскі, тростинний ром, кактусова текіла ... Цікаво спостерігати, як ці напої побічно "стикаються" в історії. Пропонуємо вашій увазі зіткнення "піратського" рома і улюбленого напою моряків флоту Її Величності - віскі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ром - міцний алкогольний напій, що володіє характерним ароматом і смаком. Основною сировиною для виробництва виступає тростинний сироп або патока. Існує кілька різновидів, основні з яких: білий, золотий і темний ром. Виходить шляхом перегонки і витримки. Батьківщиною рома вважаються Кариби.

Білий ром Bacardi

Віскі - міцний алкогольний напій на основі зернових культур. Виходить в результаті процесів соложенія, перегонки і витримки. Має характерний аромат, смак. Родина - регіон Шотландії та Ірландії.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність цих двох напоїв - різна сировинна база. Саме ароматичні речовини, що містяться в цукровій тростині і в зернових, надають їм характерні, впізнавані смак і аромат.В цілому ж технологічні схеми схожі.

Віскі

Для рома використовують вторинні продукти переробки цукрової тростини - патоку або сироп. Додаючи в них дріжджі, виробники запускають процес бродіння (деякі фірми використовують "дикі", тобто природні дріжджі). Отриману брагу переганяють. Знову ж, вид використовуваного перегінного апарату не регламентований. Використовуються як звичайні куби, так і вертикальні колони. Отриманий спирт-сирець закладають на витримку. І знову можна спостерігати розходяться думки з приводу тари під витримку. Це можуть бути і металеві бочки, і дубові, і бочки з інших сортів дерев. Світлий ром після витримки фільтрується для повного освітлення. Темний - підфарбовується кольором.

Віскі - продукт, що відображає властиву жителям Туманного Альбіону манірність. Строго прописана технологія, усталені традиції і неухильне дотримання правил. Залежно від регіону прийнято використовувати ячмінь, пшеницю або жито. Після пророщування і просушування зерно подрібнюють і заливають гарячою водою, додають дріжджі. Після бродіння йде перегонка і витримка в дубових бочках. Отриманий напій розливають по пляшках.

Як видно з наведеного вище, ром і віскі сильно відрізняються один від одного за багатьма параметрами. Це ж стосується і смакових показників.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ром робиться на основі цукрового очерету, віскі - зернових культур.
  2. При виробництві віскі є процес солодження та сушки.
  3. Витримка рома не обов'язково проводиться в дубовій тарі.
  4. Віскі і ром мають різні смакові і ароматичні показники.