Різниця між роутером і комутатором

Різниця між роутером і комутатором

Організація локальних мереж зазвичай лежить поза інтересами користувача - нею займаються фахівці. Тому, коли виникає необхідність самостійно вирішити це питання, починається плутанина у визначеннях. Перш за все це стосується мережевого обладнання, яке виконує абсолютно різні завдання і має власний функціоналом, недостатнім або надлишковим для кожного конкретного випадку. Ось це роутер, ось це комунікатор, цінники до одного і іншого, може, ріжки антен - ось і все, що бачить бажаючий розібратися людина на вітрині.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Комутатор - мережеве пристрій, що організує зв'язок між комп'ютерами в локальній мережі за допомогою переважно інтерфейсу Ethernet.

Роутер - мережеве пристрій, що здійснює обмін даними між мережами або сегментами мереж на основі певних правил.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між комутатором і роутером лежить в площині розв'язуваних ними завдань. Комутатор розподіляє пакети даних між вузлами мережі, грунтуючись на запитах, тобто від одного комп'ютера саме до адресата - аналогічно комутаторів на АТС, які перенаправляють надійшов виклик на номер телефону, з яким цей виклик призначений. Другий рівень моделі OSI, інакше званий канальним, передбачає зчитування комутатором з переданого пакета MAC-адреси, що дозволяє доставити пакет за призначенням.З MAC-адрес складаються адресні таблиці. Роутер працює на основі третього рівня (мережевого) моделі OSI, розбираючи зміст пакетів і складаючи таблиці маршрутизації, відповідно до яких і здійснюється передача даних. Це пристрій визначає IP-адреси і аналізує вміст всього пакету, тоді як комутатор - тільки заголовки з MAC-адресами.

Роутер технічно складніше комутатора. Для підключення до Інтернет або будь-яким іншим зовнішніх мереж потрібно саме роутер, комутатор же працює на одному рівні, і самостійно до Інтернету не підключається. Кількість портів і роутера, і комутатора може бути різним, починаючи від двох Ethernet для роутера і чотирьох Ethernet для комутатора. У останнього майже без винятків на борту тільки LAN-порти, у роутера обов'язково наявність WAN для підключення до мережі Інтернет. Роутер може працювати з бездротовими мережами при наявності відповідних модулів, комутатор працює виключно з провідними мережами Ethernet. Роутер передбачає наявність додаткових функцій, наприклад, вбудоване ПО для забезпечення безпеки мережі, також можна часто зустріти багатофункціональні моделі, що поєднують роутер і комутатор.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Роутер більш складний пристрій.
  2. Роутер працює з IP-адресами, комутатор - з MAC-адресами.
  3. Комутатор не вдалося підключитися до мережі Інтернет.
  4. Комутатор передбачає наявність тільки портів LAN, роутер - як мінімум, LAN і WAN.
  5. Роутер працює з таблицями маршрутизації.