Різниця між кільчастими і круглими хробаками

Різниця між кільчастими і круглими хробаками

На сьогоднішній день біосистеми Земної кулі включає величезне різноманіття самих різних тварин, в тому числі і різних черв'яків. Кожен тип має свої, властиві тільки йому відмінні риси. Чим, наприклад, відрізняються кільчасті і круглі черв'яки? Спробуємо в цьому розібратися.

Круглі черви в основному є паразитами, тобто живуть в організмі свого господаря і живляться за його рахунок. Вони непристосовані для життя поза чужого організму, оскільки мають недосконале будова свого тіла. Тулуб їх довге, не поділене на сегменти, що має форму дуже витягнутого циліндра, звуженого на кінчиках. Що стосується м'язової тканини, то у цих черв'яків вона замінена на особливі поздовжні м'язові волокна, що дозволяють організмам пересуватися тільки за допомогою згинань. Травна система має саму примітивну форму, оскільки вона являє собою трубку з ротовим і анальним отвором. У більш досконалої її формі ці черв'яки не мають потреби, оскільки безпосередній процес перетравлення їжі відбувається в тілі їх господаря.

Будова круглого хробака

Кільчасті черви живуть у зовнішній навколишньому середовищу (грунті або водоймах), а харчуються органічними залишками від тварин і рослин. Їх тіло має форму з'єднаних сегментів - кілець, що і дало їм таку назву.Пересування в просторі цього типу хробаків засноване на тому, що їх м'язова тканина скорочується і розслабляється під дією своєрідних нервових закінчень. Травна система має певні відділи, такі як ротову порожнину, стравохід, шлунок, кишечник і анальний отвір, завдяки чому ці організми можуть жити самостійно без допомоги інших. Також кільчасті черви мають спрощену кровоносну систему, яка виявляється в наявності двох великих кровоносних судин і безлічі дрібних відгалужень, і дихальну систему.

Будова кільчастого хробака

Відмінність кільчастих і круглих черв'яків пов'язано з тим, що вони відносяться до двох абсолютно різних типів цих організмів. Так, тулуб круглих черв'яків являє собою єдине ціле, в той час як у кільчастих хробаків все тіло розділене на певні сегменти - кільця. Завдяки такій будові черви другого типу мають можливість пересуватися, чи не згинаючись, а скорочуючи і розпрямляючи свої м'язи. Крім того, кільчасті черви мають більш досконалим будовою організму, оскільки у них є певні зачатки дихальної, нервової, травної та видільної систем.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Круглі черви живуть в організмі господаря, а кільчасті черви в такому "покровителя" не потребують;
  2. У кільчастих хробаків тулуб поділено на певні сегменти, що дозволяє їм пересуватися іншим чином, ніж круглі черв'яки;
  3. У круглих хробаків малорозвинених травна система, а кровоносної та дихальної зовсім немає, чого не можна сказати про кільчастих хробаків, в організмі яких дані системи присутні, хоча і в спрощеній формі.