Різниця між республікою і областю

Різниця між республікою і областю

Адміністративний поділ Російської Федерації не можна назвати простим. Серед територіальних одиниць, поряд з іншими, зустрічаються республіки і області, правовий статус яких багато в чому схожий. Розуміння різниці між ними - ключ до тонкого усвідомлення національних процесів, які зараз відбуваються в нашій країні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Республіка - це адміністративно-національна одиниця, тип суб'єкта Російської Федерації, що володіє широким спектром прав, в тому числі - наявність власної конституції, своєї мови, а також місцевих законів. У той же час, такі освіти не володіють суверенітетом і не можуть вийти зі складу Федерації.

Область - адміністративна одиниця, утворена за територіальним принципом. Даний суб'єкт Російської Федерації може включати в себе автономні округи, а за своїм статусом аналогічний краю. Область не може входити до складу іншого суб'єкта РФ, однак вони можуть об'єднатися шляхом злиття.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, зазначені адміністративні утворення є суб'єктами Російської Федерації і історично сформувалися на певній території. Однак республіки утворюються за національною ознакою: (Адигея, Карелія, Чечня, Мордовія). У них домінує один етнос, який має право на самовизначення: власну конституцію, мову, культуру і традиції.

Області більш універсальні і формуються за територіальним принципом. У них немає однієї яскраво вираженої національності, тому відсутня необхідність в прийнятті місцевої конституції. При цьому областей явно більше: зараз їх 46, в той час як республік - всього 21. За своїм статусом вони практично ідентичні, проте історично більше уваги приділяється республікам як провокаторам доцентрових тенденцій.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Особливості освіти. Область формується за територіальним принципом, в той час як республіка - за національною.
  2. Особливі привілеї. Республіка може володіти власною конституцією і державною мовою, область же може прийняти лише власний статут.
  3. Кількість. Республік в Росії - 21 одиниця, а областей - 46 одиниць.