Різниця між пропискою та реєстрацією

Різниця між пропискою та реєстрацією

Свобода пересування в Росії була істотно ускладнена і в царські часи, і в роки існування СРСР. І лише на початку 90-х років з'явилася реальна можливість подорожувати по всій країні, а також більш-менш вільно виїжджати за її межі. Застарілий інститут прописки був замінений реєстрацією - мірою нібито тимчасової, але, як і багато категорій такого порядку, надовго закріпилася в правовому полі. Чим відрізняються між собою дані категорії і який варіант є актуальним?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Прописка - це метод державного контролю міграції, при якому громадянам забороняється вільне переміщення по країні. Кожна людина закріплюється за певним місцем проживання, що необхідно для реалізації свого права на працю, освіту, охорону здоров'я і т. Д.

Реєстрація - це діяльність з обліку міграції населення, що проводиться з метою встановлення точної кількості осіб, що проживають на певній території, а також виявлення основних шляхів їх переміщення. Реєстрація буває тимчасовою і постійною і здійснюється широким колом державних органів на чолі з ФМС.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, прописка - це застарілий правовий інститут, головна мета якого полягала в обмеженні пересування особи.Такий порядок дозволяв контролювати наявність громадянина за місцем його проживання, а також відстежувати будь-які переміщення. Знаходження в "чужому" місті без прописки могло спричинити встановлену законом відповідальність.

Реєстрація - це зовсім інший принцип, який покликаний не контролювати міграційні потоки, а лише відстежувати їх. Даний інститут залишається актуальним і понині, хоча раніше велися розмови про його скасування. На відміну від прописки, реєстрація носить повідомний характер і практично не обмежує свободу пересування людини.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Актуальність. На даний момент діє тільки реєстрація, прописка була скасована в 1991-му році.
  2. Основний принцип. Прописка мала дозвільний порядок, а реєстрація - повідомний, що є справжнім "кроком вперед".
  3. Процедура отримання. Зареєструватися можна на будь-якому місці, за винятком окремих міст Росії, без особливих проблем, тобто діє повідомний принцип. У прописку ж могло бути невмотивовано відмовлено, після чого особі належало в 7-денний термін покинути населений пункт.