Різниця між червоним і жовтим золотом

Різниця між червоним і жовтим золотом

При відвідуванні ювелірного магазину кожен з нас звертав увагу, що золоті вироби нерідко виготовлені з металів, які називаються не просто "золото", а "червоне золото", "біле золото" або рідше зустрічається "зелене золото". Різні це метали або різновиди одного умовного "базового золота"? Спробуємо нижче розібратися, чим відрізняється червоне золото від жовтого і всіх інших "кольорових" його різновидів. Розглянемо питання з самого початку.

Зміст статті

  • Трохи про золото
  • Порівняння
  • Таблиця

Трохи про золото

Коли люди почали добувати золото - невідомо. Цей рідкісний і дорогий метал рано стає універсальним засобом платежу. Крім рідкості і дорожнечі цінувалися і такі його якості, як краса і стійкість до агресивного середовища, завдяки якій золото в звичайних умовах не окислюється і зберігає свої властивості незмінними протягом дуже довгого періоду часу. Прикраси із золота робили ще за кілька тисяч років до Різдва Христового, а першими золотими монетами стали перські дарики, названі на честь царя Дарія: їх почали чеканити в кінці 6 століття до нашої ери. Відмінність червоного золота від жовтого полягає в тому, що воно з'явилося пізніше і використовується виключно для виготовлення ювелірних виробів.

Тепер коротко про фізичні і хімічні властивості речовини.Золото - надзвичайно важкий метал, його щільність - 19, 3 г / см 3 . Довгий час золото вважалося металом, яка не розчиняється ні в кислотах, ні в лугах, але в 14 столітті відкрили можливість розчиняти його в "царській горілці" - суміші азотної і соляної кислот. Чисто золото - надзвичайно м'який і ковкий метал. Для декоративних цілей, наприклад, виготовляється так зване сусальне золото листи товщиною 100 нм (0, 0001 мм).

до змісту ↑

Порівняння

Вироби з чистого золота дуже м'які, тому для додання їм жорсткості в золото додають інші метали. Залежно від того, які метали і в якій кількості введені в золотий сплав, золото і прийме той чи інший відтінок. Чисте золото має жовтий колір, а білим воно стає при додаванні в сплав паладію, нікелю або марганцю. При цьому неблагородних металів має бути не більше 10 відсотків.

Червоним золото стає при додаванні міді. Тут варіантів набагато більше, ніж при виготовленні білого золота. Самим недорогим є червоне золото, де міді близько половини. У більш дорогих сплавах міді не більше 25 відсотків, крім цього, вони можуть мати складний склад. Наприклад, золота може бути 75 відсотків, міді - 22-24 відсотка, решта - срібло.

Ну, і на завершення - про зелений золоті. Спочатку це сплав золота і срібла, відкритий лидийцами (Лідія - держава в Малій Азії) в 9 столітті до нашої ери. Колір сплаву був зеленувато-жовтим. Пізніше експериментальним шляхом одержано зелене золото, що має інший склад. Основою, зрозуміло, залишається золото, а ось добавки бувають різними. Це не тільки срібло, але ще мідь і кадмій; природно, колір і насиченість сплаву можуть відрізнятися.

до змісту ↑

Таблиця

Жовте золото Червоне золото
Що собою являє Метал, елемент періодичної системи з хімічним знаком Au Сплав жовтого золота з міддю або з міддю і сріблом
Використання
  1. Універсальне платіжний засіб.
  2. Для виготовлення ювелірних виробів.
  3. Промисловість (мікроелектроніка, атомна промисловість, виготовлення елітних вітражних стекол, а також в харчовій промисловості - харчова добавка Е175)
Виключно для виготовлення ювелірних виробів