Відмінність сирого яйця від вареного

Відмінність сирого яйця від вареного

Вже давно доведено, що правильне харчування - основа гарного самопочуття і здоров'я. Тому багато людей відмовляються від їжі, яка принесе більше шкоди, ніж користі. І якщо з овочами, фруктами і відварною нежирним м'ясом все зрозуміло, але навколо яєць давно ведуться суперечки, чого в них більше - корисного або шкідливого. З одного боку, яйця - продукт дієтичний, низькокалорійний, а з іншого, систематичне вживання сирих яєць може порушити обмін речовин, а в жовтках відварених яєць чимало холестерину. Щоб відповісти на питання, в якому вигляді краще вживати яйця, пропонуємо розглянути відмінності варених яєць від сирих.

Зміст статті

  • Склад сирого і вареного яйця
  • Як зрозуміти, де сире яйце, а де варене досвідченим шляхом
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Склад сирого і вареного яйця

Насправді, склад яєць і у вареному, і в сирому вигляді практично однаковий. Вміст білка в сирому яйці - 12, 7, жирів - 11, 5, а вуглеводів - 0, 7. Загальна калорійність становить калорійність-157 кКал. Варене яйце мало відрізняється за складом: білок - 12, 9, жири - 11, 6, вуглеводи - 0, 8, а калорійність продукту - 160.

Але, тим не менше, сирі яйця виводяться з організму досить швидко, і засвоюються на 50%, тоді як засвоєння відварених яєць становить 90%.

До того ж, при варінні щільність яєць збільшується, і якщо зважити яйце до варіння і після, то виявиться, що сире легше відвареного.

до змісту ↑

Як зрозуміти, де сире яйце, а де варене досвідченим шляхом

Багато господинь стикаються з проблемою, коли в поспіху на одній полиці виявляються і варені яйця і сирі. І якщо в даний момент принципово важливо відрізнити варене яйце від сирого, досить згадати уроки фізики.

Якщо на рівній поверхні покриття яйце, то варене буде обертатися швидко, а сире набагато повільніше. Це відбувається тому, що всередині вареного яйця жовток і білок - суцільне ціле, а в сирому яйці в твердій оболонці знаходиться рідка субстанція, яка "розкручується" поступово, і внаслідок цього гальмує весь процес обертання яйця. До того ж, якщо пальцем доторкнутися до вареному яйцю, то воно відразу зупиниться, а сирому яйцю завадить швидко зупинитися все та ж рідка субстанція всередині, яка буде продовжувати якийсь час рухатися за інерцією.

Є ще один спосіб - зважування, але він підходить тільки для яєць одного сорту (так як вони в цьому випадку однакові за вагою). Варене яйце буде важче сирого.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Варене яйце більш калорійне, ніж сире, хоча і не набагато.
  2. Сирі яйця засвоюються організмом краще, ніж варені.
  3. Щільність вареного яйця більше, ніж щільність сирого.
  4. Якщо розкрутити сире яйце на поверхні, то воно почне обертатися не відразу і повільніше, ніж варене. Зупиниться варене яйце також в один момент, тоді як для того, щоб зупинилося сире, знадобиться небагато часу.
  5. Сирі яйця одного і того ж сорту легше, ніж варені.