Різниця між передумовами і причинами

Різниця між передумовами і причинами

, що відбуваються в житті події можна розглядати з різних сторін. Зокрема, особливу важливість щодо того, що сталося має виявлення причин і вивчення передумов. Що розуміється під тими і іншими? І чим відрізняються передумови від причин? Спробуємо це з'ясувати.

Визначення

Одне із значень слова " передумова " - умова або обставина, сприятливе для виникнення деякого явища, розвитку яких-небудь подій ( Найважливіша передумова для початку становлення держави - існування хоча б мінімальної організації суспільства. ).

Причина трактується як:

  1. то, чим викликаються чиїсь дії ( Працівники підприємства здійснили колективну акцію протесту через протизаконної затримки заробітної плати. ), стан ( Причиною її радості було отримання диплома. );
  2. то, що служить підставою для існування будь-якого явища або факту ( Причиною неврожаю картоплі стало посушливе літо. ), виникнення процесу ( непогашені багаття - потенційна причина лісової пожежі. ) .

Порівняння

Щоб краще зрозуміти, в чому полягає відмінність передумов від причин, слід подумати, на які питання відповідає вивчення тих і інших. Наприклад, відбулося певне подія.Розглянувши його передумови, можна прийти до висновку про те, що віщувало подію, які попередні умови мали значення в цьому випадку, який в цілому була сформована обстановка.

У той же час дослідження причин події дає відповідь на питання, через що все трапилося, що лежить в корені події. Причини - це щось більше глибинне, ніж передумови. Вони обов'язково тягнуть за собою наслідок у вигляді якихось дій, явищ, процесів. Втім, і самі причини можуть являти собою явища, дії ( В клас увійшов учитель, і учні перестали шуміти. ). У певному сенсі причиною іноді називають людини ( Ти причина всіх моїх бід! ).

Розібратися, в чому різниця між передумовами і причинами, допоможе і такий приклад. Батьки Петра були юристами, і це було причиною для того, щоб син пішов по їх стопах. Однак Петро захоплювався живописом, у зв'язку з чим молода людина вибрав професію художника. З цього прикладу також випливає, що передумови можуть існувати відносно самостійно і лише натякати на можливий розвиток подій. Причини ж безпосередньо пов'язані з тим, що відбувається.