Різниця між фанерою ФСФ і ФК

Різниця між фанерою ФСФ і ФК

В числі найбільш затребуваних типів фанери - ФСФ і ФК. Які особливості кожного з них?

Зміст статті

  • Що таке фанера ФСФ?
  • Що таке фанера ФК?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке фанера ФСФ?

Фанера типу ФСФ випускається з берези, інших листяних і хвойних сортів деревини. Характеризується високою стійкістю до дії вологи, тому може бути використана для обробки приміщень з вуличною боку.

Фанера типу ФСФ також характеризується високою міцністю. Вона успішно застосовується в якості матеріалу для виготовлення каркасів, елементів будинкових дахів, міжкімнатних перегородок. Поширена її використання при виробництві рекламних щитів.

Абревіатура ФСФ означає "фанера зі смоляним фенолформальдегідних клеєм". За допомогою нього склеюються між собою шари дерев'яного шпону - основного матеріалу, з якого виготовляється фанера.

Таким чином, в хімічному складі фанери типу ФСФ є фенол. Тому її використання в якості матеріалу обробки внутрішніх приміщень не рекомендується через те, що дана речовина шкідливо для організму людини.

Клей, який задіюється при виробництві фанери ФСФ, як правило, має червонуватий колір. Тому на зрізі листа матеріал "смугастий", світлі шари шпону поєднуються з темними клейовими.

до змісту ↑

Що таке фанера ФК?

Фанера типу ФК також може бути зроблена з берези, інших листяних сортів деревини і хвойних порід. Використовується вона головним чином для обробки приміщень зсередини, характеризується меншою стійкістю до дії води, однак стабільно зберігає основні експлуатаційні властивості в умовах високої вологості повітря.

Абревіатура ФК означає "фанера з карбамідним клеєм". Їм склеюються шари дерев'яного шпону. У хімічному складі фанери типу ФК немає фенолу. Це зумовлює можливість її застосування в якості матеріалу для внутрішньої обробки.

Фанера типу ФК також використовується в якості матеріалу для виготовлення ламінату, різних типів меблів. У деяких випадках вона може бути задіяна при виробництві коробок, упаковки. Фанера відповідного типу характеризується відносно невисокою вартістю.

Клей, який задіюється при виробництві фанери ФК, як правило, має колір, наближений до відтінків шпону. Виходить, що матеріал на зрізі листа - світлий і однорідний.

до змісту ↑

Порівняння

Є, таким чином, не одна відмінність фанери ФСФ від ФК, і всі вони можуть бути віднесені до значних.

По-перше, розглянуті матеріали розрізняються за хімічним складом. У фанері першого типу є фенол, в матеріалі, який класифікується як ФК, дана речовина відсутня.

По-друге, розрізняються фанера ФСФ і ФК і за призначенням. Матеріал першого типу задіюється в основному для зовнішньої обробки приміщень, другий - для внутрішньої. Це обумовлено нежелательностью розміщення фанери, в складі якої є фенол, всередині приміщень, а також тим, що матеріал типу ФСФ більш стійкий до впливу вологи.

По-третє, можна простежити відмінності між фанерою ФСФ і ФК за зовнішнім виглядом. Перший тип матеріалу на зрізі різнокольоровий (можна спостерігати світлі смуги шпону і темні - клейові), другий - одноколірний, світлий.

По-четверте, фанера ФСФ міцніше, ніж ФК. Тому її можна задіяти в цілях монтажу елементів будівель, що несуть відчутну навантаження. Фанеру ФК проблематично використовувати подібним способом.

Визначивши, в чому різниця між фанерою ФСФ і ФК, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Фанера ФСФ Фанера ФК
Що спільного між ними?
Обидва типи фанери виготовляються з одних і тих же матеріалів - берези, інших листяних порід, хвойних сортів деревини
У чому різниця між ними?
Виготовляється із застосуванням клею, що містить фенол Виготовляється із застосуванням клею без фенолу
Застосовується головним чином для зовнішньої обробки, в тому числі і для виготовлення елементів будівель, що несуть велике навантаження Застосовується в основному для внутрішньої обробки , виготовлення меблів, ламінату, коробок, упаковки
Більш міцна Менш міцна
Менш безпечна для організму людини Більш безпечна для організму людини
Характеризується високою стійкістю до дії вологи Менш стійка до впливу вологи <9 99> На зрізі листа - різнобарвна, шари світлого шпону поєднуються з темними клейовими
На зрізі листа - одноколірна, світла (шари шпону і клею - однакового кольору)