Різниця між платиною і білим золотом

Різниця між платиною і білим золотом

В пошуках стильного і елегантного прикраси, вигідно підкреслює індивідуальність його власниці, можна провести чимало часу. Срібло, платина, жовте і біле золото ... Чому ж віддати перевагу з цього настільки благородного і вельми привабливого асортименту? Особливо складно визначитися при виборі між білим золотом і платиною, адже здається, що вони дуже схожі ... Але це зовсім не так!

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Платина - рідкісний благородний метал красивого сріблясто-білого відтінку, елемент таблиці Д. І. Менделєєва.

Біле золото - це сплав, що складається з золота і інших компонентів (нікелю, платини, срібла, паладію), які здатні фарбувати його в білий колір.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність, звичайно ж, в тому, що платина сама по собі є благородним металом, а біле золото являє собою сплав з традиційного жовтого золота з сріблом, нікелем, платиною або паладієм. Правда, ще недавно досить широко застосовуваний нікель все частіше стали активно заміщати паладієм, так як було виявлено, що нікель часто викликає алергічні реакції. Так що виріб з білого золота може сприяти кожному подразнення, в залежності від того, який метал у сплаві застосував ювелір і наскільки ви до нього опинитеся чутливі. А ось платина абсолютно гіпоалергенна.

Біле золото 585 проби

Платинові вироби, на відміну від золотих, виробляються практично повністю з цього дорогоцінного металу - вміст у сплаві платини становить в середньому 95%. В оздобленні з білого золота 750-ї проби - 75% золота і 25% іншого металу з перерахованих вище, який і надає виробу білий відтінок. До речі, клеймо проби у виробів з платини і золота також відрізняється: платина буває 850, 900, 950-ї проби, золото - 500, 585, 750-й.

Золото - один з найбільш м'яких металів, платина же відрізняється особливою щільністю і міцністю, зносостійкістю. Платина до того ж важче золота по вазі. Але, що цікаво, платина при цьому - дуже пластичний метал. Хоча золото деформується легше платини, яка набагато практичніше в шкарпетці.

Платина - від природи білий, світлий метал, біле золото ж в залежності від проби і роду сплаву (більше чи присутній в складі паладію, срібла або вже не настільки популярного нікелю) має сірий, коричневий або сірувато-жовтуватий відтінок. Щоб надати виробу з білого золота блиск, особливу білизну і додаткову твердість, його дуже часто покривають родієм, рідкісним благородним (і дуже крихким, тому він йде тільки на покриття) металом сріблясто-білого кольору, близьким за властивостями до платині. Родій володіє привабливими властивостей не тьмяніти і не міняти колір навіть після часу, на ньому залишається менше подряпин, ніж на м'якому золоті. Єдиний мінус родієвого покриття - поступово воно стирається, і виріб з білого золота починає жовтіти. Тому через кілька років родієве покриття бажано "оновити" в ювелірній майстерні. Платина ж не потребує додаткового покритті для додання виробу білого кольору: вона і так має сріблясто-білий відтінок.А ось для блиску платину все ж іноді теж покривають шаром родію, оскільки вона здатна швидко потьмяніти.

Ще одна відмінність платини від білого золота - це вартість. Причому, як не дивно, ще кілька століть назад платина, якої тоді не знаходили застосування через її тугоплавкости, цінувалася удвічі нижче срібла. Сьогодні ж кільце з платини обійдеться дорожче подібного вироби з білого золота.

Платина до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Платина - це метал, біле золото - сплав золота з сріблом, нікелем, платиною або паладієм.
  2. Платина гіпоалергенна, біле золота в залежності від металів, присутніх в сплаві (переважно нікелю), може викликати алергічну реакцію.
  3. Платина буває 850, 900, 950-ї проби, золото - 500, 585, 750-й.
  4. Платина важче і міцніше, ніж біле золото.
  5. Платина від природи має насичений сріблясто-білий колір, біле золото може бути жовтуватого, коричневого або сіруватого відтінку. Для придбання міцності і красивого білого кольору його в більшості випадків покривають родієм. На платину зрідка також наносять родій, але виключно для блиску, так як вона швидко стає тьмяною.
  6. Платина дорожче білого золота.