Різниця між плануванням і прогнозуванням

Різниця між плануванням і прогнозуванням

Чітке розуміння завдань і цілей, поставлених перед організацією в цілому і перед конкретним співробітником зокрема, дозволяє зміцнити становище компанії і домогтися чудових показників. Планування і прогнозування часто використовують як слова-синоніми. Однак насправді зазначені категорії мають більшу кількість відмінностей, важливих для розуміння.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Планування - цілеспрямована діяльність організації, пов'язана з постановкою цілей на певну часову перспективу для оптимального розподілу ресурсів і досягнення місії компанії. Планування властиві чітко позначені інтервали (квартал, рік, п'ятирічка і т. Д.), А за кожним напрямом діяльності призначається відповідальний виконавець.

Прогнозування - розподіл усіх визначення стану досліджуваного об'єкта (ринок, рівень продажів, попит) в майбутньому на основі наявних даних. Таку діяльність слід відрізняти від ворожіння і пророкування. Прогнозування вибудовується на основі об'єктивної інформації, а також динамічних тенденцій, що впливають на систему.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, зазначені визначення володіють великою кількістю особливостей.План - це завдання, поставлене перед організацією і її співробітниками. Так повинно бути, і виконавцям потрібно перш за все думати про те, як домогтися реалізації поставлених завдань. Прогноз - це те, що може статися, погляд в майбутнє і його розподіл усіх осмислення. Він ніколи не буває точним на 100%, так як впливати на обставини вкрай важко.

План служить своєрідним орієнтиром, відступ від положень якого неприпустимо. І якщо перевиконання показників ще можна пережити (хоча на багатьох компаніях це не вітається), то недоробка завжди карається. Прогноз - це всього лише можливе майбутнє, і якщо воно не настане, ніхто не понесе за це відповідальність.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сутність. Планування - це стратегія компанії, прогнозування - тактика.
  2. Питання. Планування стосується глобальних цілей, прогнозування - прикладних задач.
  3. Часовий період. Планування складається на коротко-, середньо- та довгострокову перспективу, прогнозування - на ультракороткий або короткий відрізок часу.
  4. Управління. На виконання плану можна вплинути, як безпосередньо, так і опосередковано. Прогноз завжди залежить від великої кількості змінних, впливати на які або важко, або неможливо.
  5. Правові наслідки. Планування - це складання "дорожньої карти", обов'язкової для виконання. Прогнозування - спроба на основі наявних даних заглянути в майбутнє і відстежити динаміку показників.