Різниця між горбушей і лососем

Різниця між горбушей і лососем

Про користь рибних страв можна говорити багато і довго. Однією з найцінніших промислових риб в цьому плані можна вважати горбушу: вона і за ціною досить доступна, і продається практично скрізь, і дуже корисна завдяки високому вмісту вітамінів, мікроелементів, ненасичених жирних кислот і білків.

Горбушу часто називають лососем. Чи є ці назви взаємозамінними? Або все-таки горбуша і лосось - різні види риби і ототожнювати їх не слід? У статті ви знайдете всі відповіді на виниклі по цій темі питання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Горбуша - риба сімейства Лососевих, рід Тихоокеанські лососі.

Лосось - збірна назва всіх риб, які відносяться до сімейства Лососевих.

до змісту ↑

Порівняння

Рід тихоокеанських лососів включає в себе кілька відмінних один від одного видів, серед яких горбуша, кета, кижуч, нерки, сіма і чавичі. Горбуша - найчисленніша і найдрібніша з них риба. Вона рідко доростає до 65-70 см, середня вага тушки - близько 1, 5-2 кг.

Горбуша

Своєю назвою горбуша зобов'язана горбу, який з'являється на колись рівній спині самця цієї риби в шлюбний період.

Відмінні риси горбуші - білий рот з відсутністю зубів на мові, великі темні плями у формі овалу на спині, V-подібний хвіст.

Горбуша, в порівнянні з іншими лососями, зростає і набирає вагу дуже швидко. Це обумовлено висококалорійною їжею (ракоподібні, мальки, дрібна риба), яку вона вважає за краще. Також на швидкий темп зростання цієї риби впливає її звичка залишатися на зимівлю в тих місцевостях, де температура не опускається нижче п'яти градусів із позначкою плюс.

У горбуші велика, бліда (в порівнянні з іншими представниками сімейства) ікра з досить щільною оболонкою.

В кулінарії використовується як м'ясо цього тихоокеанського лосося, так і ікра. М'ясо трохи сухувато, але підходить для самих різних блюд, в тому числі для засолювання і консервування.

Горбуша дуже корисна. Особливу цінність представляють містяться в ній нікотинова кислота, вітамін РР і ненасичені жирні кислоти.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Горбуша - це один з представників сімейства лососевих. Вона відноситься до роду тихоокеанських лососів. Лосось - збірна назва всіх риб, які входять в це сімейство.
  2. Від інших лососів горбуша відрізняється порівняно невеликим розміром, широким ареалом проживання, деякими зовнішніми ознаками (горб у самців під час нересту, білий рот, темні овальні плями на спині).