Різниця між фотошопом і ілюстратор

Різниця між фотошопом і ілюстратор

Відомий графічний редактор "Фотошоп" випускає американська корпорація Adobe. Вона ж є розробником програми "Ілюстратор". Для чого призначене дане рішення?

Зміст статті

  • Факти про фотошопі
  • Факти про "Ілюстраторі"
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про фотошопі

Програма "Фотошоп" (офіційне її найменування - Adobe Photoshop) є графічним редактором, адаптованим головним чином до роботи з растровими зображеннями. Це комерційне програмне забезпечення.

За допомогою Adobe Photoshop можна не тільки видозмінювати графічні файли, але і малювати зображення з нуля, задіюючи найширший спектр інструментів - кистей, ліній, фігур. Дана програма дозволяє накладати на створювані і оброблювані картинки величезна кількість ефектів, здійснювати коригування колірної гами малюнків, застосовувати різні фільтри.

до змісту ↑

Факти про "Ілюстраторі"

Програма "Ілюстратор" (офіційне її найменування - Adobe Illustrator) - це також редактор графіки, що відноситься, однак, до категорії векторних. Як і фотошоп, є комерційним ПО.

Найменування "Ілюстратор" для даної програми обрано не випадково: відповідне рішення від фірми Adobe передбачає велику затребуваність в середовищі дизайнерів, що займаються ілюструванням тих чи інших матеріалів. Наприклад, журналів або буклетів.На практиці подібна затребуваність дійсно спостерігається. "Ілюстратор" популярний у всьому світі завдяки зручному функціоналу і комфортному інтерфейсу, який досить легко освоїти навіть недосвідченому користувачу.

до змісту ↑

Порівняння

Ключовий критерій, що зумовлює відмінність фотошопа від "ілюстратор", - переважний тип графічних файлів, що обробляється програмою.

Фотошоп, як ми зазначили вище, призначений для редагування головним чином растрових зображень. Тобто тих картинок, які вибудовуються з пікселів і мають фіксоване дозвіл. Редагування малюнка здійснюється фотошопом, як і будь-який інший "растрової" програмою, за рахунок низкоуровневой коригування кольорів зображення.

"Ілюстратор" - редактор векторної графіки. Тобто картинок, які представляють собою "заготовки" з різних фігур і мають номінальні показники дозволу: їх можна в будь-який момент збільшити або зменшити.

Існує також ряд функціональних відмінностей між розглянутими програмами.

Так, фотошоп передбачає роботу з проектом, розміщеним тільки на одному полотні - вікні, в якому знаходяться ті чи інші графічні елементи. "Ілюстратор" дозволяє розподіляти редаговані картинки з кількох векторних майданчикам для обробки графіки.

Ще одна значуща функціональне розходження розглянутих програм - кожен графічний елемент, що обробляється в фотошопі, наприклад картинка або текст, формує собою окремий шар. В "Ілюстраторі" в межах одного шару може бути кілька графічних елементів.

до змісту ↑

Таблиця

Отже, ми вивчили те, в чому різниця між фотошопом і "ілюстратор".Резюмуємо тепер виявлені нами критерії в таблиці.

Фотошоп "Ілюстратор"
Що спільного між програмами?
Один розробник - компанія Adobe Systems.
Обидві програми - комерційні
Чим відрізняються програми?
Призначений для обробки головним чином растрових картинок Призначений для обробки головним чином векторних зображень
Зручний для малювання зображень з нуля, обробки готових картинок за допомогою широкого спектра інструментів Зручний для ілюстрування медіапродуктів, рішення відповідних дизайнерських завдань < Передбачає роботу головним чином на 1 полотні
Дозволяє працювати з декількома векторними майданчиками 1 шару відповідає 1 графічний об'єкт
1 шару може відповідати кілька графічних б'ектов