Різниця між Пітером і Москвою

Різниця між Пітером і Москвою

Найчастіше Петербург - дивовижне місто на Неві - називають Північною столицею нашої країни. Але чому ж він відрізняється від її істинної столиці - Москви? Мабуть, між цими видатними російськими містами знайдеться чимало відмінностей. Розповімо про них в даній статті.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пітер - скорочена назва Санкт-Петербурга. Велике місто федерального значення, розташований на північно-заході Росії.

Москва - велике місто федерального значення в центральній частині країни, столиця Росії.

до змісту ↑

Порівняння

Москва розташована в центральній частині країни, Пітер - в північно-західній. Звідси йдуть і відмінності клімату - погода в місті на Неві більш похмура і дощова, в Москві ж набагато більше сонця. Оскільки Москва є столицею нашої батьківщини і налічує близько 12 мільйонів жителів, ритм життя в цьому місті відрізняється швидким темпом. Населення Пітера - всього 5 мільйонів чоловік, життя тут вважається більш розміреним і спокійною. Що стосується площі території, в Москві вона практично в два рази більше, ніж в Північній столиці. Також ці міста відрізняються один від одного плануванням вулиць. Якщо в Москві вона радіально-кільцева, то в Пітері - прямі вулиці, розташовані перпендикулярно один до одного.

Червона площа. Москва

Санкт-Петербург по праву вважається культурною столицею нашої країни, тут зосереджено близько 8, 5 тисяч об'єктів культурної спадщини. Також Петербург є центром кораблебудування, тоді як Москва знаменита виробництвом авіаційної техніки. У Пітері присутнє таке унікальне явище, як білі ночі, які залучають до цього чудового міста натовпи туристів зі всіх куточків світу. Крім того, питання нестачі житла коштує тут менш гостро, ніж в Москві. Багато в чому це пов'язано з величезною кількістю приїжджих, які прагнуть міцно влаштуватися в столиці. Таким чином, чисельність населення в Москві постійно зростає, тоді як в Пітері вона характеризується набагато більшою стабільністю. Вартість житла в Північній столиці нижче практично на 60%.

Символ Санкт-Петербурга. Розвідний міст до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Москва розташована в центральній частині країни, Пітер - в північно-західній.
 2. Погода в місті на Неві більш похмура і дощова, в Москві ж набагато більше сонця.
 3. Населення Москви в 2, 5 рази більше петербурзького, за рахунок чого темп життя в столиці набагато жвавіше.
 4. Територія Москви в два рази перевищує площу Пітера.
 5. В Пітері прямі вулиці, розташовані перпендикулярно один до одного. У Москві ж багато кільцевих вулиць.
 6. Санкт-Петербург по праву вважається культурною столицею нашої країни, тут зосереджено близько 8, 5 тисяч об'єктів культурної спадщини.
 7. Петербург є центром кораблебудування, тоді як Москва знаменита виробництвом авіаційної техніки.
 8. В Пітері існує таке унікальне явище, як білі ночі.
 9. Питання нестачі житла в Петербурзі коштує менш гостро, ніж в Москві.
 10. Чисельність населення в Москві постійно зростає, тоді як в Пітері вона характеризується набагато більшою стабільністю.
 11. Вартість житла в Північній столиці нижче практично на 60%.