Різниця між людиною і ссавцями

Різниця між людиною і ссавцями

Напевно багато хто з нас помічали, як маленькі дітки схожі на дитинчат мавп, так чому ж дорослі люди і ссавці даного загону (примати) сильно відрізняються один від одного? Або це залежить тільки від виховання, яке дає людина своєму потомству і яка не здатна дати жодна мавпа? Якщо вам цікаве це питання, відповідь ви знайдете нижче.

Сучасна людина відрізняється від своїх прабатьків об'ємом мозку, який став більше практично в три рази. Можна сказати про те, що внаслідок цього зміни розумові здібності людей стали набагато ширше, до них прийшло усвідомлення себе як окремої особистості, здатної здійснювати безліч різних дій. Цьому сприяло і зміна будови тіла, при якому кисті рук стали більш гнучкими, здатними використовувати різні знаряддя праці. Крім того, у людини змінилося становище тіла - воно стало вертикальним, а нижні кінцівки стали набирати м'язову масу, необхідну для пересування на двох ногах. Великі пальці рук стали протиставлятися іншим, щоб зручніше було ними працювати, а ці пальці на ногах - навпаки, наблизилися до решти, щоб створювати необхідну опору.До всього іншого, у людини змінився голосовий апарат, в силу чого він зміг видати не тільки звуки, але і говорити.

Ссавці відділу примати, зокрема горили або шимпанзе, за час своєї еволюції істотних змін не перенесли. Так, їх положення тіла залишилося горизонтальним, тобто при ходьбі вони спираються на всі чотири кінцівки. У зв'язку з цим великі пальці рук і ніг не відсунулися або не наблизилися до решти. І найголовніше - розвиток мозку людиноподібних мавп залишилося на тому ж рівні, що і у їхніх предків, що, звичайно ж, ніяк не вплинуло на зміну розумової діяльності ссавців. Вони як і раніше залишаються на тому ж рівні розвитку і здатні відтворювати лише гортанні звуки.

Горила - представник класу ссавці

Основною відмінністю людини від ссавців є те, що обсяг його мозку в кілька разів вище, ніж у приматів. У зв'язку з цим мозкова діяльності та координація руху людей постійно розвиваються, що дає кожній людині можливість освоювати нові види діяльності. Оскільки у людини відпала необхідність лазити по деревах, але виникла нова потреба - багато ходити, положення його тіла стало вертикальні, розвинулися м'язові тканини ніг, а великі пальці ступень тісніше притулилися до решти, щоб збільшити площу опори при ходьбі. І ще однією важливою відмітною особливістю людини є наявність мови, яка з'явилася в результаті зміни голосового апарату, якій немає у ссавців.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Людина має вертикальне положення тіла, а ссавці тільки горизонтальне;
  2. Ссавці володіють меншим обсягом мозку, ніж людина, що істотно обмежує їх в здійсненні будь-якої діяльності;
  3. Людина має дещо інше будова тіла, ніж шимпанзе чи горили і взагалі примати в цілому.