Різниця між пергою і пилком

Різниця між пергою і пилком

Перга - цінний природний продукт, сировиною для якого є пилок. Але як відбувається процес перетворення і чим відрізняється перга від пилку, з якої вона виробляється бджолами? Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Перга - продукт, одержуваний після закінчення всіх етапів обробки бджолами пилку.

Перга

Пилок - безліч зібраних разом пилкових зерен, наявних у квітучих рослин. Бджолиний пилок - продукт, що пройшов деяку обробку бджолами.

Бджолиний пилок до змісту ↑

Порівняння

Пилок і бджоли

Щоб було простіше зрозуміти, в чому полягає відмінність перги від пилку, розглянемо, яку роль в отриманні кожного з продуктів грають бджоли. Комахою доводиться добре попрацювати при заготівлі пилку. Після збору бджоли доставляють її до вулика на задніх лапках, на яких є так звані кошики. Щоб при транспортуванні не розгубити частинки пилку, працьовиті комахи склеюють їх своїми ферментами і нектаром, надаючи отриманої маси форму кульки.

Оскільки скачана пилок переноситься на бджолиних ногах, у неї є відповідну назву - обніжжя. Наявна у продажу бджолиний пилок - це та сама обніжжя, тобто продукт, оброблений бджолами. Для збору обніжжя люди застосовують пильцеуловітель.У бункер цього пристосування потрапляють грудочки, що втрачаються бджолами, коли ті пруться крізь вузькі входи в вулик.

Отримання перги

Що відбувається з пилком, яку комахою вдалося доставити в вулик? Бджоли розмазують її в осередках і утрамбовують. Після цього завданням бджіл стає як слід запечатати медом комірки. Позбавлена ​​кисню пилок під дією ферментів починає бродити.

Бродіння протікає з активною виробленням молочної кислоти, яка є відмінним консервантом. Доброму розвитку процесу сприяє сприятлива температура вулика. З пилком відбуваються і інші важливі зміни, в результаті яких вона перетворюється в продукт іншої якості - пергу.

Склад перги і пилку

Обидва продукти мають високу цінність і беруть участь в лікуванні багатьох хвороб, а також використовуються для зміцнення сил організму. Але в складі того чи іншого є відмінності. У чому різниця між пергою і пилком? У перзі міститься більше не тільки молочної кислоти, а й важливих вітамінів. Сахаров теж, в результаті підмішування бджолами меду, в складі перги знаходиться більше. Білками і жирами, навпаки, багата пилок.

В цілому перга вважається ціннішою. А головним її перевагою є легке і повне засвоєння організмом, в чому пилок трохи програє. Довше, при дотриманні необхідних умов, зберігається також перга.

до змісту ↑

Таблиця

Перга Пилок
Продукт після бродіння Продукт до бродіння
Більше корисних вітамінів, цукрів, молочної кислоти Більше жирів і білків Краще засвоюється
засвоюється важче Довше зберігається
Псується швидше