Різниця між Пеницилл і мукор

Різниця між Пеницилл і мукор

Гриби - страшна сила. Вони можуть вбивати і рятувати людину. Окремі з них пожирають наші продукти або знищують людські органи, але без роботи підданих цього Царства неможливий круговорот мінералів і органічних речовин на Землі. Яскравими представниками такого дволикого таксона є мукор і пеницилл.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Пеницилл - це пліснявий гриб відділу аськоміцетов, тобто сумчастих грибів. До речі, найдорожчими представниками відділу є трюфеля, а притчею во язицех стали сморчки.

Пеницилл на мандарині

Мукор - це пліснявий гриб відділу зігоміцети.

Мукор на суниці до змісту ↑

Порівняння

Пеницилл - один з родів відділу сумчастих грибів. У природі ці організми поселяються на грунті і на живих рослинах, утворюючи пліснявий наліт дивовижного смарагдового і блакитного кольору.

Мукор - один з родів нижчих грибів. Ці організми живуть у верхніх шарах грунту. При відповідних умовах - в теплі і при підвищеній вологості, вони швидко з'являються на поверхнях різних продуктів харчування і будь-яких інших істот, що мають органічну природу. При цьому субстрат набуває характерного ніжно-білий наліт, який з часом темніє.

Мукор може викликати захворювання - мукоромікозу у людини і тварин, які в першу чергу вражають дерму і органи дихання.При генералізації процесу, гриб починає розселятися по всьому організму, використовуючи, як базовий субстрат, клітини головного мозку.

Пеницилл має антибактеріальні властивості, відмічені Ернстом Дюшенна і Олександром Флемінгом, тому став основою для виготовлення антибіотика пеніциліну.

Тіло зрілого мукора диференційовано на клітини. Його міцелій нагадує одну клітку, подібну до гігантського спрута, в якій знаходиться безліч ядер. Колір такого утворення - білуватий, іноді бежевий або ніжно сірий. З цього тіла-міцелію проростають окремі спорангієносцями. На їх вершинах утворюються темно-сірі, антрацитові спорангії, в яких містяться суперечки. При підвищеній вологості повітря оболонка спорангия розчиняється, і з нього прокидаються на субстрат тисячі нових спор.

мукор здатні до статевого розмноження - зигогамия, коли схрещуються дві сусідні багатоядерні клітини-Гігантелла, а також можуть збільшити чисельність особин виду вегетативним шляхом. При цьому від материнської клітини тягнуться в різні боки гіфи-столони. Намацавши відповідний субстрат, вони випускають Ризоїди, закріплюються і відриваються від батьківського організму.

Тіло пеницилла складається з багатьох клітин. З гифов міцелію виростають конідієносци. Їх вершини розгалужуються, надаючи грибу схожість з дитячою ручкою. На вершинками цих "ручок" утворюються одноклітинні суперечки - конідії. При сприятливих умовах (підвищена вологість і температура), суперечки випадають в субстрат і проростають. Вони є основним способом розмноження пеницилла.

Окремі мукорової гриби, як потужне джерело ферментів, використовуються в процесі закваски продуктів. За допомогою мукора китайського, улітковідного і гроновидного виготовляються сухі або "китайські" дріжджі, брага, соєвий сир, а з картоплі - етиловий спирт.Раманніановий мукор є основною сировиною для виготовлення антибіотика раміціна.

Пеницилл - це базове сировину для виготовлення антибіотика пеніциліну.

В природі мукор і Пеницилл є типовими сапрофіти, одними з найважливіших ланок етапу розкладу і мінералізації органічних останків.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обидва гриба належать до різних відділів Царства Грибов.
  2. Мукор здатний розвиватися на більшій кількості видів субстратів - грунт, жива і мертва плоть, рослини і тварини. Пеницилл воліє грунт і живі рослинні організми; рідше поселяється на продуктах харчування, що мають рослинну природу.
  3. Колір міцелію мукора - біло-сіро-антрацитовий. Колір міцелію пеницилла - блакитний, трав'янистий, смарагдовий.
  4. Тіло мукора - одноклітинне з багатьма ядрами, у пеницилла - многоклеточное.
  5. Мукор розмножується статевим, вегетативним способом і суперечками, а пеницилл воліє розмножуватися виключно спорами.
  6. Мукор має більше галузей застосування - в харчовій промисловості і фармакології, пеницилл застосовується для виготовлення антибіотика пеніциліну.